Granát v Granátové ulici. Hasiči evakuovali 120 lidí

ČTK ČTK
18. 4. 2013 14:34
V jednom z panelových domů v Turnově na Semilsku se našel dělostřelecký granát

Turnov - V jednom z panelových domů v Turnově na Semilsku se našel dělostřelecký granát, policie a hasiči kvůli tomu evakuovali 120 lidí z pěti vchodů panelového domu.

Na místě jsou i hasiči a strážníci, munici si odvážejí pyrotechnici. Řekla to mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová. Podle jejích slov se lidé budou moci v nejbližších chvílích vrátit zpět do svých domovů.

Událost se stala v turnovské Granátové ulici. Podle serveru Týden.cz munici nejspíš omylem přinesl někdo z obyvatel domu. Pro evakuované lidi byl přistaven autobus.

"Během následujících minut se budou moci vrátit domů," řekl Štrauchová. Podle jejích slov se granát našel v bytě, který se nachází ve třetím vchodě celkem pětivchodového panelového obytného bloku. Jednou jeho součástí je také dům s pečovatelskou službou.

"Budeme šetřit, jak se tam ten granát dostal, podle toho se pak bude postupovat dál," dodal semilský policejní mluvčí Petr Kmínek.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy