Drogy prodával jako sběratelské kousky, dostal tři roky

ČTK ČTK
28. 2. 2012 18:13
Soud potrestal Jakuba Stefanika, který v Liberci provozoval takzvaný smart-shop
Muž prodával drogy srovnatelné svými účinky s pervitinem, extází či marihuanou. Ilustrační foto.
Muž prodával drogy srovnatelné svými účinky s pervitinem, extází či marihuanou. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Netočný

Liberec - Okresní soud potrestal šestadvacetiletého Jakuba Stefanika, který v Liberci provozovat takzvaný smart-shop, třemi lety vězení a vyhostil jej z České republiky.

Polák v obchodě s názvem Kokoland.eu nabízel drogy maskované jako sběratelské předměty. Policie jej zadržela loni v létě a na rozsudek čekal ve vazbě. Na místě se proti němu odvolal, případ proto zamíří ke krajskému soudu.

Podle soudu se v Polákově obchodě nabízely nové druhy syntetických drog svým účinkem srovnatelné například s pervitinem nebo s extází.

Jako dárkové předměty s exotickými názvy je obžalovaný prodával každému, kdo projevil zájem. Šlo mu při tom hlavně o zisk. Podle soudu však prodával i marihuanu. Koupil si ji od něj ale policista pracující v utajení.

Údajné sběratelské předměty muž nabízel i na internetu a také prostřednictvím letáků.

"Právě i díky této cizincově propagaci se kriminalistům podařilo zcela vyvrátit tvrzení, že to, co v prodejně nabízí, jsou sběratelské předměty," uvedla loni v létě k případu policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podobných obchodů maskujících prodejem sběratelských předmětů nabízení drog vzniklo České republice víc. Přesunuly se sem z Polska, kde proti nim už dříve radikálně zasáhli. V tuzemsku nové druhy drog zakázala až novela zákona o návykových látkách.

 

Právě se děje

Další zprávy