Dvě výluky zkomplikují vlakovou dopravu na západě Čech

ČTK ČTK
13. 5. 2013 12:19
V pondělí začíná výluka na trati Karlovy Vary-Chodov, ve středu pak na trati Nejdek-Potůčky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Monika Horáková

Karlovy Vary - Práce na dvou železničních tratích zkomplikují dopravu na železnici v Karlovarském kraji.

V pondělí začíná výluka na trati Karlovy Vary - Chodov, ve středu pak na trati Nejdek - Potůčky. Doprava na tratích bude buď omezena nebo zcela nahrazena náhradní autobusovou dopravou.

Cestující musí počítat i se zpožděním, informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Výluka na trati Karlovy Vary - Chodov potrvá do 20. srpna. "Po dobu výluky bude na trati Karlovy Vary - Chodov a na trati Cheb - Chomutov docházet ke zpoždění vlaků pět až 20 minut.

Navíc bude od 4. června do 1. července železniční doprava mezi stanicemi Chodov a Karlovy Vary zcela zastavena a za vlaky bude jezdit náhradní autobusová doprava. V tomto období bude platit výlukový jízdní řád," uvedla Pistoriusová.

Výluka na trati Nejdek - Potůčky potrvá od 15. května do půlnoci 3. června. Všechny vlaky osobní dopravy nahradí autobusová doprava.

Nahrazení vlaků autobusy přinese omezení i pro přepravu zavazadel nebo cestování větších skupin.

"Spoluzavazadla se přepravují ve všech autobusech náhradní autobusové dopravy do vyčerpání jejich kapacity, přeprava dětských kočárků je přednostní. Přeprava jízdních kol je možná v omezené míře pouze ve spojích označených symbolem C. V ostatních spojích je přeprava jízdních kol vyloučena, je ji však u některých spojů možno zajistit po předchozí objednávce," uvedla mluvčí Českých drah.

Skupiny nad deset lidí by měly požadavek na přepravu nahlásit alespoň dva dny předem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy