Srpen zahájí tropy, ale postupně se ochladí, říká předpověď

ČTK ČTK
25. 7. 2015 14:57
Průměrné nejvyšší teploty se počátkem srpna budou pohybovat kolem 27 stupňů Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Amplion, Thinkstock

Praha - Meteorologové neočekávají, že se v srpnu zopakují vlny veder, které celá republika zažila v posledním týdnu. Podle měsíčního výhledu, který v sobotu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), by mělo být počasí do 23. srpna teplotně průměrné. Nejteplejší bude týden od 3. srpna, kdy místy teploty stoupnout nad 30 stupňů Celsia.

Průměrné nejvyšší teploty se počátkem srpna budou pohybovat kolem 27 stupňů Celsia. "Tam se dá očekávat, že by teploty ještě někde mohly překonat 30 stupňů, nečekáme ale, že by to mělo být více dnů po sobě," řekl meteorolog Tomáš Mejstřík.

Postupně se pak bude ochlazovat, takže v polovině srpna už by měly být nižší, než činí průměr pro dané období.

V druhé polovině příštích čtyř týdnů by také mělo přibýt deště. "Vzhledem k ročnímu období musíme opět počítat s tím, že v důsledku srážek bouřkového charakteru budou velké lokální rozdíly v celkovém množství spadlých srážek," uvedl ústav na svém webu.

Tropické teploty panovaly v Česku od minulého pátku, kdy na desítkách míst padaly teplotní rekordy. Středa se stala dosud nejteplejším dnem v roce. Vůbec největší horko bylo v Husinci-Řeži u Prahy, kde meteorologové naměřili 39,2 stupně.

Teplotní rekordy přitom padly na téměř všech stanicích alespoň s třicetiletou měřicí tradicí. Ochlazení přinesl konec pracovního týdne.

 

Právě se děje

Další zprávy