Fotky z Ústí: Sucho v praxi. Přes půlku Labe projdete pěšky

Fotky z Ústí: Sucho v praxi. Přes půlku Labe projdete pěšky
Přicházím od ústecké čtvrti Střekov k Labi.
Jdu přes cyklostezku.
Až k vodě.
Jsem jen kousek od mostu Edvarda Beneše.
Foto: Radek Nohl
Radek Nohl Radek Nohl
24. 7. 2015 15:03
Podívejte se, jak vypadá řeka v Ústí nad Labem. Hladina je tu jen něco málo přes jeden metr vysoko.

Ústí nad Labem - Řeku Labe v Ústí nad Labem lze nyní projít až do poloviny koryta, aniž byste se namočili. Situace se v posledních dnech stále zhoršuje.

V pátek tu byla hladina jen ve výšce okolo 120 centimetrů. Povodí Labe přirovnává letošní sucho k situaci v 50. a 60. letech minulého století. Důvodem je nedostatek sněhu, málo srážek a tropické teploty posledních dnů.

Podívejte se na fotografie, jak řeka v Ústí nad Labem vypadá.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Seznam Zprávy: S cestou do Moskvy pomáhal Hamáčkovi Hrad. Pomoc se týkala rusko-amerického summitu v Praze, řekl šéf zahraničního odboru Jindrák

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy