reklama
 
 

Nová předpověď počasí: Příští týden bude nadprůměrně teplý, pak se znovu ochladí

18. 3. 2017
Příští týden vystoupají teploty na 13 stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na následující čtyři týdny. Srážkově bude toto období průměrné až podprůměrné.

Praha - Příští týden bude podle meteorologů nadprůměrně teplý s teplotami vzduchu kolem 13 stupňů. Na přelomu března a dubna se mírně ochladí, ale pak se rtuť teploměru opět začne šplhat vzhůru.

Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na následující čtyři týdny. Srážkově bude toto období průměrně.

Po neděli má být podle meteorologů o něco teplejší, než je v této době zvykem. "Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat většinou kolem 13 stupňů Celsia," uvádí předpověď. Minimální noční teploty budou klesat na tři až sedm stupňů, v závěru týdne bude v noci kolem nuly.

V dalších dvou týdnech by se průměrné teploty měly dostat blíže k dlouhodobému normálu. Na přelomu března a dubna tedy bude přes den většinou kolem 12 stupňů.

"Poslední týden období se jeví jako slabě nadprůměrný," uvádějí meteorologové. Vzduch bude mít přes den kolem 14 stupňů Celsia, v noci teploty spadnou na tři stupně.

Množství srážek by v následujících čtyřech týdnech nemělo být mimořádné. "Srážkově očekáváme období průměrné až podprůměrné," uvádí předpověď. Nejvíce deště očekávají meteorologové v týdnu od 27. března, a to s průměrným úhrnem kolem 12 milimetrů.

autor: ČTK | 18. 3. 2017

Související

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama
    reklama
    Komerční sdělení
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama