Tesco inovovalo. Na nákupy bude nová ekotaška

kst
7. 2. 2008 19:35
Tesco udělalo další krok k ochraně životního prostředí
Foto: Tesco Stores ČR

Praha - Tesco tento týden nabídne svým zákazníkům novou ekologickou tašku na nákup, která nezatěžuje přírodu.

Zákazníci budou moci hned u pokladen složit nákup do plastové, plně recyklovatelné tašky, pokud chtějí svým chováním podpořit ochranu životního prostředí.

Nová taška bude v prodeji ve všech obchodech Tesco v České republice za 5,90 korun. Bude mít nosnost 10 kg.

"Nová plně recyklovatelná plastová taška je vyrobena z materiálů PCR a PE, které umožňují tašku recyklovat a opakovaně ji využít při výrobě," vysvětlila Jana Matoušková, tisková mluvčí Tesco Stores ČR. Bude ji možné odkládat do kontejneru na tříděný odpad, který je určen k dalšímu zpracování, zatímco běžná igelitová taška končí v kontejneru na směsný komunální odpad," dodala.

"Už v srpnu jsme zákazníkům nabídli alternativu v podobě ekologické jutové tašky pro opakovaný nákup. Nyní jim představujeme další možnost, jak mohou sami přispět k ochraně životního prostředí," připomněla Eva Williams, ředitelka oddělení pro vnější a vnitřní vztahy společnosti Tesco Stores ČR.

Tesco ale zatím neplánuje zrušit rozdávání běžných igelitových tašek zdarma.

Konkurence v ekologii

Obchodní řetězec Interspar zavedl minulý rok v září Bio tašky vyrobené na bázi bramborového škrobu. Nákupní bio tašky jsou k dostání ve všech hypermarketech Interspar.

"Díky tomu, že nová bio taška dýchá, se tak výrazně prodlužuje čerstvost potravin. Ovoce a zelenina tak v bio tašce vydrží až dvakrát déle," uvádí společnost na svých webových stránkách.

Vedle biotašek jsou v Intersparu k dostání stávající tašky z umělých materiálů a papíru. Papírové jsou k dostání za 8 korun, ekologická taška stojí o korunu více.

Pilotní projekt prodeje papírových tašek oznámil vloni Ahold, který provozuje řetězce Albert a Hypernova.

 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Metro loni kvůli covidu přepravilo jen 251,4 milionu lidí, meziročně o 44 procent méně

Pražské metro loni přepravilo 251 423 milionu cestujících, což je meziročně asi o 44 procent méně. Důvodem poklesu je pandemie nemoci covid-19. Stejně jako předloni nejvytíženější byla přestupní stanice Můstek mezi linkami A a B a nejvytíženější úsek byl na trase C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK). Metro má tři linky s 61 stanicemi a provozuje jej městská firma Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP).

"Při zahrnutí přestupu do jedné jízdy vykonali cestující metrem v říjnu 2020 zhruba 680 000 cest za den, bez přestupů asi 828 000 cest, tedy o asi 44 procenta méně než ve stejném období o rok dříve. Rozsah provozu byl ve stejný okamžik omezen o asi devět procent," píše se v dokumentu.

Z celkového počtu cestujících v pražské integrované dopravě jich metro využilo přes 31,4 procenta. Soupravy metra loni najezdily 56,66 milionu kilometrů, přičemž předloni to bylo 60,894 milionu kilometrů. Ve špičce bylo v provozu v průměru 90 souprav, což je meziročně o 13 méně. Nejvíc souprav vyjelo na linku C, která měla rovněž nejkratší intervaly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy