Eko tašky zabraly. Na zákazníky se chystají novinky

djl
22. 11. 2007 21:15
Tesco chystá podzimní variantu tašky
Foto: Tesco Stores ČR

Praha - Ekologické tašky slaví úspěch. Obchodní řetězce potvrzují, že si zákazníci v poslední době velmi oblíbili používání tašek šetrných k přírodě.

Společnost Tesco Stores začala s prodejem těchto tašek v srpnu letošního roku a do dnešního dne prodala přes 50 tisíc kusů.

Na základě tohoto úspěchu se společnost rozhodla rozšířit nabídku. Zákazníci si tak budou moci od příštího pondělí zakoupit tašku s dlouhými uchy a obrázky s podzimní tematikou. Cena se i nadále nemění, zákazníci obchodů Tesco ji pořídí za 40 korun.

"I nadále chceme naše zákazníky podporovat v tom, aby nakupovali ekologickou jutovou tašku, a proto jim ji představujeme v novém, neotřelém designu, díky kterému se může stát třeba i módním doplňkem," uvedl Karel Brejcha, nákupční společnosti Tesco.

Ekologie je "trendy"

Poslední dobou se ekologie stává jakýmsi trendem, což dokládá i příklon zákazníků k ekologickým taškám. Stále více lidí dává v obchodech eko taškám přednost i přes to, že jsou jim stále k dispozici igelitové tašky zdarma.

Taška má maximální nosnost 15 až 20 kilogramů a její životnost je až pět let. Po opotřebení ji společnost zákazníkům vymění za novou zcela zdarma. Tím se obchodní řetězec snaží přizpůsobit společenskému trendu a získat si tak přízeň svých zákazníků.

Podle tiskové zprávy společnosti Tesco zákazníci přispějí tím, že namísto čtyř igelitových použijí jednu ekologickou tašku, ke snížení produkce oxidu uhličitého až o osm kilogramů ročně.

Připojují se další

Jen pár dní po Tesku se připojila i společnost SPAR, provozující v Česku supermarkety Interspar. Ta zašla ještě dál a svým zákazníkům nabídla bio tašku, která je vyrobená na bázi bramborového škrobu.

Pilotní projekt prodeje papírových tašek oznámil Ahold, který provozuje řetězce Albert a Hypernova.

Bio taška z bramborové škrobu je k dostání za devět korun.

"Jedná se o pilotní projekt, který potrvá dva měsíce. Pokud se tento projekt osvědčí, tak v nabídce recyklovatelných tašek budeme pokračovat," vysvětluje Libor Kytýr, ředitel komunikace společnosti Ahold Czech Republic.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy