Restaurace, které nejvíc šidily. Nový přehled pokut od ČOI

Petr Kučera Petr Kučera
9. 3. 2015 7:15
Online deník Aktuálně.cz získal přehled nejvyšších sankcí za rok 2014.

Nesprávné účtování, špatná míra nápojů, ale také třeba prodej kusových cigaret. To jsou hlavní nedostatky, za něž Česká obchodní inspekce loni uložila nejvyšší pokuty v oblasti veřejného stravování.

Online deník získal přehled všech pokut dosahujících alespoň 20 000 korun. Zahrnuje sankce, které nabyly právní moci v roce 2014, přestože samotná kontrola v některých případech proběhla už v předchozím roce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy