Rodinný nákup vám odvezou domů. Konkurence Tesca startuje

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
13. 9. 2014 16:52
Zatím v tichosti se rozjíždí nový e-shop s potravinami Rohlík.cz, stojí za ním Tomáš Čupr. Zboží z Makra zatím rozváží jen po Praze.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Zakladatel portálu Slevomat.cz a rozvážkové služby DámeJídlo.cz Tomáš Čupr rozjel v tichosti další byznys. Po měsících testování spustil ostrý provoz e-shopu s potravinami Rohlík.cz, oficiálně jej představí v příštím týdnu.

V rozvozu nákupů přímo do domu chce konkurovat zatím jedinému velkému hráči na trhu, společnosti Tesco.

„Tohle je asi zatím nejtěžší projekt, který jsme dělali, ale potenciál je obrovský. I kdyby online dělal pět procent toho, co kámen, tak je to pořád cca 25 miliard korun k rozdělení mezi hráče na trhu,“ napsal Čupr na začátku září na svém Twitteru.

Doručení domů za 80 korun

Dodavatelem pro online obchod s potravinami Rohlík.cz bude řetězec Makro. Služba se má od konkurenčního e-shopu Tesca lišit v tom, že má být přehlednější. Na výběr nebude tolik položek jako v případě Tesca, které jich má 20 tisíc.

„Služba Rohlík.cz nyní nabízí přibližně čtyři tisíce položek, v plánu je ale nabízet až osm tisíc položek,“ řekla deníku Insider mediální zástupkyně projektu Denisa Vítková.

Rohlík.cz bude nákupy zpočátku rozvážet jen po Praze. Za doručení zákazníci zaplatí 79 korun, přičemž hodnota nákupu musí přesahovat 500 korun. V případě nákupu nad 2000 korun slibuje e-shop dovoz zdarma. Ke dveřím zákazníků se má dostat do 90 minut.

O záměru spustit rozvoz potravin informoval sám Čupr ještě jako výkonný ředitel portálu DámeJídlo.cz na začátku letošního roku s tím, že služba má být dostupná od března. Poté ale zprávy o projektu na čas utichly, Čupr ředitelský post v DámeJídlo.cz opustil a 1. září byl místo původně plánovaného portálu DámeJídlo.cz Supermarket spustilRohlík.cz.

Od Tesca třeba jen jeden rohlík

Podobnou službu zavedlo už před dvěma lety Tesco. Jeho služba s názvem Potraviny online má nyní 145 tisíc registrovaných zákazníků.

K rozvážce Tesco využívá 10 obchodů v Praze, Brně, Mladé Boleslavi, Kladně, Kolíně, Hradci Králové, Jablonci nad Nisou a v Liberci. Ještě letos by se měla služba zpřístupnit i zákazníkům v okolí Plzně.

Cena za dopravu se u Tesca pohybuje podle vzdálenosti a času od 59 do 99 korun. Nákup není limitován žádnou minimální částkou.

Článek vyšel ve čtvrtek 11. září v sesterském deníku Insider.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy