Makléřská firma dostala pokutu od ČNB, porušovala zákon

ČTK ČTK
26. 4. 2010 20:18
Společnost BH Securities s rozhodnutím ČNB nesouhlasí
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Česká národní banka udělila makléřské firmě BH Securities pokutu ve výši 1,25 milionu korun. Společnost podle ČNB v minulosti opakovaně porušovala zákon o podnikání na kapitálovém trhu. BH Securities s rozhodnutím nesouhlasí.

ČNB uvedla, že společnost porušila zákon o podnikání na kapitálovém trhu celkem v 16 případech a dopustila se tak čtyř správních deliktů vyplývajících ze zákona. Většina prohřešků spadá do roku 2007.

Podle BH Securities je výše pokuty zcela nepřiměřená. "Rozhodnutí centrální banky nyní analyzujeme a o dalším postupu rozhodneme v nejbližších dnech," říká ředitel společnosti Zdeněk Lepka. "Rozhodnutí ČNB nijak nedopadá na činnost společnosti, ani na její klienty," dodává.

Řízení s firmou BH Securities zahájila ČNB už v roce 2008. Loni v listopadu jí banka udělila pokutu, firma se ale proti rozhodnutí odvolala. Bankovní rada ČNB na svém zasedání letos 8. dubna rozklad zamítla.

Základní kapitál firmy BH Securities, která vznikla koncem roku 1993, je sto milionů korun. Jediným akcionářem je společnost Proxy-Finance.

"Vlastnoruční" podpis guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy.
"Vlastnoruční" podpis guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy. | Foto: ČNB
Čtěte také:
Pozor na klamavé nabídky bankovních úvěrů, varuje ČNB
Po třech letech končí další kampelička. Preventivně
Pozor na tyto bankovky. Vypadají podobně, ale neplatí
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy