Která banka je nejvstřícnější? Známe výsledky ankety

Petr Kučera Petr Kučera
24. 1. 2012 13:45
Celkovým vítězem za loňský rok je Fio banka, v posledním čtvrtletí vyhrála UniCredit

Praha - Nejvstřícnější tuzemskou bankou pro drobné klienty byla v loňském roce Fio banka. Vyplývá to z celkových výsledků projektu OVB Vstřícná banka za rok 2011.

Druhé místo v "klientském ratingu" patří UniCredit Bank, třetí GE Money Bank. Do nejlepší pětky se dostaly ještě mBank a Komerční banka.

Fio patří k nejmladším bankám v Česku. Bankovní služby začala poskytovat v září 2010, kdy navázala na předchozí mnohaletou činnost družstevní záložny.

Organizátoři sice u celoročního pořadí zveřejnili jen nejlepší pětku, poslední (dvanácté) místo je ale přesto jasné - podle kompletních výsledků z předchozích čtvrtletí na něm s velkým odstupem skončila Citibank.

Výsledky projektu OVB Vstřícná banka určuje především osmičlenná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta.

Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).

Poslední čtvrtletí ovládla UniCredit

V samotném čtvrtém čtvrtletí roku 2011 zvítězila UniCredit Bank. Porotci ocenili zejména novou aplikaci pro smartbanking, vzhledově zajímavou průhlednou debetní kartu Visa Electron či dlouhodobě nejlevnější hypotéku.

Fio banka podle porotců ve druhém pololetí ztrácí na dynamice a množství novinek je výrazně nižší. "U bank typu mBank či Fio banka je zpomalování tempa změn logické. Mají již tak nízké poplatky, že je velmi složitě hledat rezervy v jejich snižování či rychlé rozšiřování produktového portfolia," uznává nicméně Patrik Nacher, organizátor soutěže a provozovatel webu BankovniPoplatky.com.

Novou Zuno Bank, která vstoupila na trh v červenci, se porotci rozhodli zařadit do projektu až od roku 2012. Stejně tak v hodnocení chybí Equa bank (zahájila činnost v září) či Air Bank (v listopadu).

Podrobné hodnocení a argumenty jednotlivých porotců jsou průběžně zveřejňovány na webu projektu.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Nová data: Za bankovní účet platíme v průměru 1604 Kč
Kolik letos zaplatíte vaší bance? Přehled změn poplatků
UniCredit mění ceny, zdraží upomínky i paušál za úvěry
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy