KB si na internetu nerozumí s Windows Vista

Dušan Klimeš
13. 4. 2007 23:00
Přístup přes internet není vyřešen
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha- Přes 370 tisíc zákazníků Komerční banky, kteří využívají internetové bankovnictví, se musí připravit na problémy, pokud si koupí Windows Vista.

Bankovnictví přes internet totiž na příchod nejnovějšího operačního systému firmy Microsoft není připraveno. Podle pracovníků technické podpory banky problémy zmizí až na přelomu roku 2007 a 2008.

Ostatní banky si s Vistou rozumí už nyní.

Dlouhé zaváhání

Většina nových počítačů už přitom na nových Windows běží, internetové bankovnictví Komerční banky na nich ale jejich uživatelé nespustí.

Vista se stanou brzy standardem
Vista se stanou brzy standardem | Foto: Aktuálně.cz

"Internetové bankovnictví Mojebanka zatím nefunguje pod operačním systémem Windows Vista," potvrdila deníku Aktuálně.cz tisková mluvčí banky Zuzana Čepelková.

"Zprovoznění plánujeme do konce roku 2007, přesný termín zatím neznáme, závisí na výsledcích analýz," dodala.

Přitom na přípravu měl ústav dostatek času. Již v polovině loňského roku Microsoft uvolnil testovací verzi svého systému.

Druzí připraveni

"S nejvýznamnějšími bankovními institucemi jsme spolupracovali a poskytovali jim technickou podporu," uvedla pro Aktuálně.cz tisková mluvčí Microsoftu Markéta Kuklová. "V několika případech jsme se rovněž podíleli přímo na testování jejich aplikace."

O tom, s kým spolupracovali, však nechce mluvit. Jde o obchodní vztah firem a se zveřejněním by musela souhlasit i druhá strana.

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Ostatní banky se s takto vážnými problémy nepotýkají a vesměs byly na příchod nového operačního systému připraveny.

"Naše internetové bankovní ve Vista funguje, máme to vyzkoušeno," říká Eva Chaloupková, tisková mluvčí GE Money Bank.

I podle vyjádření České spořitelny by její Servis 24 měl být funkční, zatím ale provádí testování.

ČSOB i Poštovní spořitelna potvrzují, že jejich aplikace je stoprocentně připravena, garance by měla být hotova do dvou měsíců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železniční přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Toxický plyn zabil v jordánském přístavu Akaba deset lidí a 250 zranil

Únik toxického plynu ze skladovací nádrže v jordánském přístavu Akaba v pondělí zabil deset lidí a dalších zhruba 250 jich zranil, píší zahraniční agentury s odkazem na jordánské úřady.

Nádrž s toxickým plynem spadla při převozu, což vedlo k úniku plynu, uvedla státní agentura Petra s odkazem na jordánské úřady. O jakou látku se jednalo, není v tuto chvíli jasné.

Video zveřejněné státními médii později ukázalo, že cisterna spadla na palubu lodi poté, co ji z kamionu zvedl jeřáb. Následoval výbuch provázený hustým žlutým dýmem.

Zranění byli převezeni do nemocnice a úřady následně oblast uzavřely. Na místě zasahují specializované týmy.

Deset lidí zahynulo a 251 bylo zraněno, uvedl jordánský úřad pro bezpečnost veřejnosti. V lékařské péči je podle státní televize v tuto chvíli stále 199 lidí.

Představitel zdravotnictví Džamál Ubajdát vyzval obyvatele, aby nevycházeli a zavřeli si okna a dveře. Nejbližší obytná čtvrť je vzdálená 25 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy