Daně: Z loňské brigády můžete získat další peníze i teď. Poradíme, jak na to

Studentům, kteří si loni přivydělávali na brigádě, se vyplatí podat právě teď daňová přiznání. Mohou totiž získat takzvanou daňovou vratku, tedy peníze, které jim loni zaměstnavatelé strhli. V dalším dílu přehledného daňového seriálu Aktuálně.cz poradíme, jak na to.
Foto: Shutterstock.com

Podnikání při studiu

Také studenti, kteří si přivydělávají podnikáním, mohou podáním daňového přiznání získat peníze navíc. Uplatní totiž daňové slevy - na poplatníka a na studenta - v plné výši, i když vydělávají jen část roku.

"Záleží na tom, kolik si podnikáním vydělají, kolik měsíců pracují a zda platí nějaké zálohy na daň. Pokud je výsledná daň po odečtení záloh a sražené daně nižší než sleva na poplatníka a sleva na studenta, mohou dostat částečně nebo i celou sraženou daň zpět," dodává Gabriela Ivanco. 

Z důvodu uplatnění těchto dvou daňových slev podnikající studenti neplatí daň z příjmu až do ročního hrubého zisku 192 400 korun.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále o extraligový titul

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

Zdroj: ČTK
Další zprávy