Daně: Z loňské brigády můžete získat další peníze i teď. Poradíme, jak na to

Studentům, kteří si loni přivydělávali na brigádě, se vyplatí podat právě teď daňová přiznání. Mohou totiž získat takzvanou daňovou vratku, tedy peníze, které jim loni zaměstnavatelé strhli. V dalším dílu přehledného daňového seriálu Aktuálně.cz poradíme, jak na to.
Foto: ČTK

Stejná pravidla i pro ostatní

Platí možnost daňové vratky jen pro studenty? Stejná pravidla platí u ostatních lidí, kteří si přivydělávají na brigádách, například u nezaměstnaných či důchodců.

"Jen pozor u nezaměstnaného, který je evidovaný na úřadu práce, ten si může přivydělat jen v takzvaném nekolidujícím zaměstnání, aby za něj úřad zaplatil zdravotní pojištění," doplňuje Gabriela Ivanco. 

  • Nekolidující zaměstnání je činnost vykonávaná na základě pracovní smlouvy nebo dohody o pracovní činnosti s měsíčním příjmem nižším, než je polovina minimální mzdy (minimální mzda pro rok 2018 činila 12 200 Kč, v roce 2019 činí 13 350 Kč).
 

Právě se děje

před 47 minutami

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále o extraligový titul

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

Zdroj: ČTK
Další zprávy