Googlu hrozí hrozí zákaz map. Microsoft má patent

tl
19. 10. 2012 18:14
Další patentový spor. Microsoft žene v Německu Google před soud

Microsoft se už několik měsíců v Německu soudí s Motorolou kvůli patentu na technologii týkající se aplikace Google Maps. Vzhledem k tomu, že Motorola nemůže k mapám předat dostatek informací, Microsoft se rozhodl před soud předvolat i samotný Google, který mapy i Motorolu vlastní. Po soudních sporech Applu a Samsungu tu tak možná máme další patentovou válku dvou gigantů.

Motorola by za patent Microsoftu možná i zaplatila, stejně jako to udělali všichni ostatní výrobci hardwaru s Androidem, od letošního roku je ale jejím majitelem Google, a ten za patent zaplatit nechce. Pokud by tak totiž učinil, přiznal by plagiátorství a pravděpodobně by čelil i dalším žalobám.

Soud může Google Maps i zakázat

Pokud Microsoft u soudu s Googlem uspěje, může se stát, že služba Google Maps bude v Německu zakázána, a to nejen pro Android, ale také pro web. Soudní spor by se navíc mohl rozšířit i do dalších států, především do USA, kde obě firmy sídlí.

Můžeme jenom doufat, že se obě společnosti spolu nějak dohodnou, protože na případný zákaz služby Google Maps ve vybraných zemích by doplatily především miliony jejích uživatelů.


 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Babiš věří, že Zemana přesvědčí, aby nevetoval daňový balíček

Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že přesvědčí prezidenta Miloše Zemana, aby nevetoval daňový balíček. Jeho výhrady k předpisu nicméně chápe, řekl Babiš Rádiu Z. Prezident svůj úmysl sdělil v úterý při schůzce ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Podle Zemana předpis v nynější podobě výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu. Prezident je také nespokojen s tím, že navzdory dohodě balíček neobsahuje zrušení superhrubé mzdy a zavedení nových sazeb daně z příjmu pouze na dva roky.

"Já ho půjdu nějak ukecat, musím ho přesvědčit," řekl dnes Babiš Rádiu Z. Věří, že Zemana přesvědčí. "Chápu výhrady prezidenta, ale on je samozřejmě z ČSSD, která chtěla vždy navyšovat daně, hnutí ANO je vždy snižovalo," prohlásil. Zeman byl předsedou sociální demokracie, později však stranu opustil a s jejími představiteli vedl řadu sporů.

Daňový balíček obsahuje mimo jiné zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazeb z příjmu 15 a 23 procent. Zemanovi ale vadí pozměňovací návrh Pirátů, který zvyšuje daňovou slevu na poplatníka. Babiš navrhuje senátorům, aby při projednávání balíčku úpravu slevy na poplatníka zrušili. Výpadky příjmů obcí a krajů chce kompenzovat 20 miliardami korun ročně, a to po dobu dvou let.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Ukrajinská tajná služba prověřuje obchod s českými houfnicemi

Agenti ukrajinské tajné služby SBU za podpory zásahové jednotky provedli ve čtvrtek domovní prohlídky v kancelářích státního zbrojařského koncernu Ukroboronprom a jeho obchodní společnosti Ukrspecexport. Razie souvisí s nákupem vyřazených houfnic Dana československé výroby od české firmy Excalibur Army, uvedla na svém webu televize 112 s odvoláním na opozičního poslance Oleksije Hončarenka. Právě Hončarenko na transakci upozornil generální prokuraturu. ČTK se snaží získat vyjádření české firmy.

"Poslanecké upozornění ohledně možného spáchání úmyslných skutků ke škodě obranyschopnosti Ukrajiny představiteli ministerstva obrany a státní společnosti Ukrspecexport, a sice konkrétně uzavření kontraktu s českou společností Excalibur Army na dodání vyřazených samohybných houfnic ráže 152 milimetrů Dana, bylo prozkoumáno. Oznamujeme, že skutečnosti uvedené ve vašem poslaneckém upozornění jsou předmětem vyšetřování, které SBU v rámci trestního stíhání zahájila 17. listopadu," sdělila poslanci prokuratura. V případu prý může jít o vlastizradu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy