Googlu hrozí hrozí zákaz map. Microsoft má patent

tl
19. 10. 2012 18:14
Další patentový spor. Microsoft žene v Německu Google před soud

Microsoft se už několik měsíců v Německu soudí s Motorolou kvůli patentu na technologii týkající se aplikace Google Maps. Vzhledem k tomu, že Motorola nemůže k mapám předat dostatek informací, Microsoft se rozhodl před soud předvolat i samotný Google, který mapy i Motorolu vlastní. Po soudních sporech Applu a Samsungu tu tak možná máme další patentovou válku dvou gigantů.

Motorola by za patent Microsoftu možná i zaplatila, stejně jako to udělali všichni ostatní výrobci hardwaru s Androidem, od letošního roku je ale jejím majitelem Google, a ten za patent zaplatit nechce. Pokud by tak totiž učinil, přiznal by plagiátorství a pravděpodobně by čelil i dalším žalobám.

Soud může Google Maps i zakázat

Pokud Microsoft u soudu s Googlem uspěje, může se stát, že služba Google Maps bude v Německu zakázána, a to nejen pro Android, ale také pro web. Soudní spor by se navíc mohl rozšířit i do dalších států, především do USA, kde obě firmy sídlí.

Můžeme jenom doufat, že se obě společnosti spolu nějak dohodnou, protože na případný zákaz služby Google Maps ve vybraných zemích by doplatily především miliony jejích uživatelů.


 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy