Amazon si najal experta na telefony z Microsoftu

tl
5. 4. 2013 18:00
Příchod smartphonů od Amazonu se zřejmě už blíží.

O tom, že americký internetový prodejce Amazon plánuje proniknout také na trh s mobilními telefony, se již nějaký čas mluví. Podle některých informací se dokonce smartphony od Amazony už začaly vyrábět v továrnách Foxconnu.

Spekulace o současných úmyslech Amazonu navíc ještě zesílily poté, co firma na konci března mezi své řady přijala Charlieho Kindela, který je znám především svou dlouholetou spoluprací s Microsoftem a podílením se na rozšiřování platformy Windows Phone.

Kindelovým úkolem v Microsoftu bylo především přesvědčovat menší i větší vývojáře, aby své aplikace tvořili také pro mobilní operační systém od Microsoftu. V roce 2011 ale softwarového giganta opustil, aby se věnoval svým vedlejším projektům.

Zůstane Amazon u Androidu?

Co je jeho konkrétním úkolem v Amazonu, firma nezveřejnila. Sám Kindel ale na svém profilu na sociální síti LinkedIn říká, že s Amazonem pracuje na „něčem báječném".

Vzhledem k tomu, čím se Kindel zabýval v minulosti ve svém profesním životě, je velmi pravděpodobné, že s Amazonem chystá vstup nového telefonu na trh.

Vzhledem k tomu, že Amazon byl v minulosti velmi úspěšný se svými tablety Kindle Fire, je chystaný přesun společnosti na trh se smartphony logický. Zbývá otázka, jakou platformu si Amazon pro své telefony vybere a zda znovu nasadí svou upravenou verzi Androidu, nebo překvapí s něčím úplně jiným.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy