reklama
 
 

Amazon koupil a rozšíří sociální síť pro knihomoly

29. 3. 2013
Foto: Amazon.com
Síť Goodreads slouží k vyměňování informací o knihách. Eviduje jich na 360 milionů

San Francisco - Největší světový internetový prodejce Amazon.com kupuje největší světovou sociální síť, která slouží zájemcům o cokoliv spojeného s knihami. Goodreads.

Podle serveru Venture Beat chce internetový prodejce síť podstatně rozšířit a zlepšit akvizicí prodej svých čteček Kindle a elektronických knih.

Goodreads založil před několika lety Otis Chandler, jehož rodina kdysi stála u zrodu deníku Los Angeles Times. Firma sídlí v San Francisku a tam také zůstane.

"Společně hledáme cesty, jak iniciovat diskutování a vyměňování zkušeností o literatuře. A jak pomoci čtenářům najít knihy, které hledají, ať už v tištěné, nebo digitální podobě," řekl agentuře Reuters Chandler.

Na Goodreads je nyní dostupných kromě jiného přes dvacet milionů recenzí na knihy a eviduje ve svém přehledu přes 360 milionů titulů.

"Spojení Amazonu, čteček Kindle a Goodreads povede k nárůstu četnosti knih po celém světě," vyjádřil se k transakci viceprezident Amazonu Russ Grandietti.

Podle Chandlera zůstane Goodreads nadále "samostatnou entitou". Výše částky, kterou Amazon.com zaplatil, nebyla zveřejněna.

Z dílny Amazon.com je to letos už druhá velká novinka. V lednu firma představila nový hudební servis Amazon AutoRip. Ten má konkurovat servisu iTunes společnosti Apple.

AutoRip umožňuje lidem bezplatné stahování obsahu CD disků, které si od Amazonu koupili, ze vzdálených datacenter. V nabídce je přes 50 tisíc alb.

autor: Martin Novák | 29. 3. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama