reklama
 
 

Smartwings nabídly uzemněného Maxe alespoň pro cvičení. Figuríny se válely na ranveji

17. 4. 2019 14:26
Na letišti Václava Havla v Praze ve středu probíhalo pohotovostní cvičení, jehož tématem byl zásah bezpečnostních složek u havarovaného letadla. Letadlo Boeing 737 MAX8 pro cvičení zapůjčila společnost Smartwings, která ho kvůli probíhajícímu vyšetřování tragických havárií nesmí používat. Cvičení se za plného provozu letiště zúčastní celkem 350 lidí.

"Statisticky dochází k leteckým nehodám velmi vzácně. Velká mezinárodní letiště však musí být připravena i na takovou událost. Proto minimálně jednou za dva roky pořádáme pohotovostní cvičení, při kterém komplexně testujeme připravenost na řešení mimořádných událostí všeho druhu," řekl člen představenstva Letiště Praha odpovědný za bezpečnost Milan Špaček.

Simulována byla nehoda letadla po nezdařeném přistávacím manévru. Součástí cvičení jsou záchranné a hasební práce, dále evakuace a ošetření raněných pasažérů a jejich převoz do spádových nemocnic a tamní hromadný příjem.

Akce se zúčastňuje 220 členů zásahových složek, 100 figurantů, kteří představují pozice cestujících, a 30 organizačních pracovníků. Vedle bezpečnostních složek letiště jsou přítomny i lidé i z řad hasičského sboru, policie, záchranné služby či některých pražských nemocnic.

Letecká nehoda Boeingu 737. Dnes na uzavřené dráze 22/04 probíhá cvičení AIRCRAFT EVAC. Jedná se o simulovanou nehodu letadla. Svůj stroj, Boeing 737 MAX8 (OK-SWD), propůjčila společnost Smartwings. Na cvičení se podílí desítky složek IZS a ostatních subjektů. Kompletní seznam všech zapojených složek: Letiště Praha, a.s. Smartwings a.s. Menzies Aviation Czech, s. r. o. Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje Asociace samaritánů ČR Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje Policie České republiky (Inspektorát cizinecké policie, Letecká služba Policie ČR, Disaster Victim Identification Team) Armáda České republiky - Letecká pátrací a záchranná služba Ústřední vojenská nemocnice Fakultní nemocnice Motol Český červený kříž Praha 1 Řízení letového provozu Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod

Zveřejnil(a) PRG: airside dne 17. April 2019

Bezpečnostní akce probíhá za plného provozu. Podle letiště by však neměla mít vliv na odbavování cestujících ani samotný letový řád.

Letiště také požádalo cestující, aby cvičení nefotili a nenahrávali. Obává se, že by se tím mohla šířit mylná informace o skutečné nehodě.

autoři: Ekonomika, ČTK | 17. 4. 2019 14:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama