Růst mezd roztáčí spirálu, ekonomice hrozí problémy. Stát by měl podpořit menší podniky, říká ekonom

Iva Špačková Iva Špačková
8. 3. 2018 7:11
České ekonomice se nebývale daří a hned tak to neskončí. Po roce 2020 však může začít čelit vážnějším problémům. Analýza ČSOB totiž ukazuje, že se hospodářství přehřívá. Je proto třeba najít cestu, jak tento stav regulovat tak, aby se nestal hrozbou, nýbrž výzvou, z které bude hospodářství dále růst.
Foto: ČSOB

Nejžádanější profese a jejich platy

Graf ukazuje, o jaké pracovníky je mezi firmami největší boj. V současné době to jsou montážní dělníci a pomocníci při těžbě, na stavbách a ve výrobě.

Zajímavé přitom je, že ačkoliv je o tyto profese mezi podniky největší zájem, platy těchto zaměstnanců jsou podprůměrné (mzdy v pravém sloupci vycházejí z průměru částek nabízených v inzerátech na úřadech práce jako minimální nástupní).

Průměrná mzda v ČR - v zatím naposledy evidovaném třetím čtvrtletí 2017 - dosáhla 29 050 Kč.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy