RegioJet chce jezdit z Prahy do Vídně čtyřikrát denně, slibuje nejnižší cenu

ČTK ČTK
25. 4. 2017 17:32
Železniční dopravce RegioJet se chystá jezdit čtyřikrát denně mezi Prahou, Brnem a Vídní. Firma patřící Radimu Jančurovi oznámila, že bude nejlevnější, cenu ale zatím nesdělila.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: RegioJet

Brno - Železniční dopravce RegioJet chce od letošního prosince, kdy začne platit nový jízdní řád, jezdit čtyřikrát denně se svými vlaky mezi Prahou, Brnem a Vídní. Firma patřící Radimu Jančurovi oznámila, že bude nejlevnější, cenu ale zatím nesdělila.

Na mezinárodní trasu se chystá s rakouským partnerem GKB (Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb), sdělil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Již dříve Jančura uváděl, že chce od konce letošního roku jezdit každou hodinu mezi Prahou a Brnem. Od loňského prosince tam jezdí se třemi páry spojů, které pokračují z Brna buď do Bratislavy, či do Starého Města u Uherského Hradiště.

Rakousko se má postupně stát třetí zemí po Česku a Slovensku, kde chce Jančura rozvíjet své dopravní služby. Nyní už tam jezdí se svými autobusy z Česka i ze Slovenska. Uvedl, že bude jezdit za nejvýhodnější ceny na trhu.

V současnosti jezdí mezi Prahou a Vídní České dráhy ve spolupráci s rakouským státním dopravcem s nejmodernějšími vlaky na českých kolejích, což jsou railjety. Jízdenka z Prahy do Vídně stojí, při koupi s alespoň denním předstihem, na některé vlaky 786 korun, na jiné 921 korun. S vícedenním předstihem ji lze koupit i za 515 korun. Jízdenka na autobus RegioJetu stojí od 380 korun.

 

Právě se děje

Další zprávy