Přímá linka Pardubice - Londýn otevře již v září. O letenky od Ryanair je velký zájem

ČTK ČTK
21. 4. 2017 13:11
Nízkonákladový přepravce očekává, že nové spojení přinese letišti přes 50 000 cestujících ročně. Ryanair dosud v České republice využívá letiště v Praze, Brně a Ostravě. Od března létá z Petrohradu do Pardubic také Rossiya Airlines, dceřiná společnost ruského Aeroflotu. Pardubické letiště jinak zažívá v posledních letech prudký pokles počtu cestujících.
RyanAir
RyanAir | Foto: RyanAir

Pardubice - Irská letecká společnost Ryanair začne provozovat letecké spojení mezi Pardubicemi a Londýnem již od začátku září. Důvodem je velký zájem a vysoká poptávka ze strany českých klientů. Uvedla to v tiskové zprávě společnost East Bohemian Airport (EBA), která pardubické civilní letiště provozuje.

EBA ve zprávě cituje vyjádření obchodního a marketingového manažera společnosti Ryanair pro centrální a východní Evropu Denise Barabase. Zároveň dementovala informace, které se objevily na sociálních sítích, že Ryanair plánované lety z letiště Pardubice ruší. Podle ředitelky firmy EBA Hany Šmejkalové již česká strana smlouvu se společností Ryanair podepsala, nyní čeká na podpis leteckého přepravce.

Nízkonákladový přepravce očekává, že nové spojení přinese letišti přes 50 000 cestujících ročně. Na svých stránkách již nabízel letenky na tři spoje týdně, úterý, čtvrtek a sobotu. Dnes možnost letu z Pardubic web nenabízel s vysvětlením: "Je nám líto, do destinace Londýn Stansted nelétáme."

Ryanair bude zajišťovat tři lety týdně na letiště Stansted a zpět. EBA poskytne dopravci ze začátku nižší poplatky. Smlouva je na období pěti let. Podle předsedy představenstva EBA Pavla Svobody se budou pobídky uplatňovat první tři roky, poslední dva roky již budou vztahy a ceny standardní. Součástí smluvního vztahu je smlouva o marketingové podpoře ze strany Ryanair.

Ryanair dosud v České republice využívá letiště v Praze, Brně a Ostravě. Je již druhou leteckou společností v letošním roce, která se rozhodla pro své lety využívat pardubické letiště. Od března létá z Petrohradu do Pardubic Rossiya Airlines, dceřiná společnost ruského Aeroflotu.

Pardubické letiště zažívá v posledních letech prudký pokles počtu cestujících. Loni přepravilo kolem 30 000 pasažérů, což bylo o téměř polovinu méně než předloni. V roce 2013 jich bylo přes 184 000. Ředitelka již dříve uvedla, že letiště doplácí na jednostrannou orientaci předchozího vedení na ruskou klientelu, která tvořila drtivou většinu odbavených cestujících. Loni vzrostl zájem o letiště ze strany provozovatelů malých letadel.

V Pardubicích se také od loňského června staví nový letištní terminál za 256 milionů korun. Firma EBA, kterou z jedné třetiny vlastní Pardubický kraj, ze dvou třetin město Pardubice, se musela kvůli stavbě zadlužit.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy