Pilotům United Airlines hrozí dva roky za mřížemi. Před odletem ze Skotska nadýchali

on on
5. 8. 2019 16:16
Aerolinky United Airlines musely zrušit sobotní let ze skotského Glasgow do New Yorku. Důvodem byl test na alkohol, kterým ani jeden z pilotů hodinu a půl před plánovaným odletem neprošel. Oběma mužům nyní hrozí až dva roky za mřížemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pasažéři z letu UA162 mířící v sobotu z Glasgow na newyorské letiště Newark museli na poslední chvíli cestovat s jinými aeroliniemi. Důvodem zrušení jejich letu byl alkohol v krvi obou pilotů.

Běžná trasa letu UA162
Běžná trasa letu UA162 | Foto: Flightview.com

Skotská policie přivolaná v 7:35 ráno na letiště uvedla, že zjistila alkohol u dvou pilotů ve věku 45 a 61 let, kteří měli vzlétnout v devět hodin a kolem jedenácté hodiny místního času přistát na letišti v New Yorku. Oba muži byli zadrženi a nyní jim hrozí až dva roky za mřížemi. Aerolinky potvrdily, že muži byli okamžitě uvolněni ze služby.

Letecká společnost podle BBC prohlásila, že všichni její zaměstnanci jsou profesionálové a firma v žádném případě netoleruje alkohol v práci.

Boeing 757-200, který tuto trasu u United Airlines obvykle létá, má kapacitu přes dvě stě pasažérů. Běžně létá rychlostí 890 kilometrů v hodině ve výšce kolem deseti kilometrů nad mořem.

Není to první případ alkoholu za kniplem. Loni poslal soud na osm měsíců do vězení pilota British Airways. Toho policie vyvedla z kabiny, když už do letadla nastupovali cestující. Později se ukázalo, že si bezprostředně před plánovaným odletem dal tři dvojité vodky.

 

Právě se děje

před 3 minutami

ÚOHS posuzuje prodej elektrárny Počerady podnikateli Tykačovi

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje nákup hnědouhelné elektrárny Počerady společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách. Firmy o transakci informovaly minulý týden.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít na území České republiky zejména v oblasti těžby, zpracování a dodávek hnědého energetického uhlí, oblasti výroby a velkoobchodních dodávek elektrické energie, oblasti dodávek vedlejších energetických produktů a oblasti poskytování podpůrných služeb elektrizační soustavy. Rozhodnutí dosud nebylo vydáno," uvedl úřad.

Vršanská uhelná kupuje elektrárnu od společnosti ČEZ za 2,5 miliardy korun. Původně ji měla převzít až v roce 2024, firmy se dohodly na urychlení prodeje s ohledem na nové emisní normy Evropské unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy