Farmáři na Moravě nasadili švýcarský stroj smrti. Pole zbaví hrabošů záludnou metodou

Farmáři na Moravě nasadili švýcarský stroj smrti. Pole zbaví hrabošů záludnou metodou
Zemědělec Antonín Tykal z Vlčnova na Uherskohradišťsku začal spolu s bratrem jako první v republice hubit hraboše za pomoci speciálního stroje vyvinutého ve Švýcarsku.
Přemnožení hraboši letos poškodili ve Středočeském a Ústeckém kraji 80 až 90 procent úrody, uvedli ve čtvrtek 13. srpna zástupci Zemědělského svazu a Agrární komory.
Zařízení si ve Vlčnově spolu s desítkami zemědělců a odborníků prohlédl i ekolog Emil Tkadlec z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. "Pokud jde o ochranu přírody, určitě je to velice dobrá volba. Pokud se to osvědčí na větších lánech, tak já bych to osobně podporoval," řekl Tkadlec.
Svazy proto jednají s ministerstvem zemědělství o možnosti dalšího využívání jedu, rozhodnutí o výjimce očekává svaz do konce srpna.
Foto: ČTK
Ekonomika Dan Poláček ČTK Ekonomika, Dan Poláček, ČTK
Aktualizováno 14. 8. 2020 8:46
Zemědělec Antonín Tykal z Vlčnova na Uherskohradišťsku začal spolu s bratrem jako první v republice hubit hraboše za pomoci speciálního stroje vyvinutého ve Švýcarsku. Stroj by podle něj měl zabránit otravě a následnému úhynu zvířat, která hraboše loví.
 

Právě se děje

Další zprávy