Sítě Facebook, Instagram a WhatsApp měly výpadky ve střední Evropě, části USA a Asie

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 14. 4. 2019 16:20
Velký počet uživatelů sociálních sítí Facebook, Instagram a WhatsApp se v neděli nemohl připojit ke svým účtům. Problém se týkal hlavně střední Evropy, východního pobřeží Spojených států a jihovýchodní Asie. Informoval o tom web downdetector.com, který monitoruje problémy na aplikacích a webových stránkách. Během odpoledne správci sociálních sítí většinu problémů odstranili.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

V neděli do 14:30 SELČ nahlásilo problém bezmála 13 000 uživatelů Facebooku, přes 7000 uživatelů Instagramu a více než 3000 uživatelů komunikační aplikace WhatsApp.

Po třetí hodině odpoledne se téměř všude podařilo připojení obnovit. Podle uživatelů fóra na serveru downdetector.com výpadek zasáhl i Českou republiku.

Všechny tři platformy vlastní společnost Facebook. Jednomu z dosud nejdelších výpadků čelily už letos v březnu, kdy se část uživatelů po celém světě potýkala přes 24 hodin s problémy při připojení. Největší sociální síť Facebook celosvětově používá 1,5 miliardy lidí. 

VIDEO: Facebook o nás sbírá data, i když na něm nejsme.

Facebook má několik služeb, které monitorují aktivitu na internetu, i když na této sociální síti v tu chvíli nejsme. Jan Hrušovský vám ukáže jak. | Video: Jan Hrušovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy