Sítě Facebook, Instagram a WhatsApp měly výpadky ve střední Evropě, části USA a Asie

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 14. 4. 2019 16:20
Velký počet uživatelů sociálních sítí Facebook, Instagram a WhatsApp se v neděli nemohl připojit ke svým účtům. Problém se týkal hlavně střední Evropy, východního pobřeží Spojených států a jihovýchodní Asie. Informoval o tom web downdetector.com, který monitoruje problémy na aplikacích a webových stránkách. Během odpoledne správci sociálních sítí většinu problémů odstranili.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

V neděli do 14:30 SELČ nahlásilo problém bezmála 13 000 uživatelů Facebooku, přes 7000 uživatelů Instagramu a více než 3000 uživatelů komunikační aplikace WhatsApp.

Po třetí hodině odpoledne se téměř všude podařilo připojení obnovit. Podle uživatelů fóra na serveru downdetector.com výpadek zasáhl i Českou republiku.

Všechny tři platformy vlastní společnost Facebook. Jednomu z dosud nejdelších výpadků čelily už letos v březnu, kdy se část uživatelů po celém světě potýkala přes 24 hodin s problémy při připojení. Největší sociální síť Facebook celosvětově používá 1,5 miliardy lidí. 

VIDEO: Facebook o nás sbírá data, i když na něm nejsme.

Facebook má několik služeb, které monitorují aktivitu na internetu, i když na této sociální síti v tu chvíli nejsme. Jan Hrušovský vám ukáže jak. | Video: Jan Hrušovský
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy