Sítě Facebook, Instagram a WhatsApp měly výpadky ve střední Evropě, části USA a Asie

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 14. 4. 2019 16:20
Velký počet uživatelů sociálních sítí Facebook, Instagram a WhatsApp se v neděli nemohl připojit ke svým účtům. Problém se týkal hlavně střední Evropy, východního pobřeží Spojených států a jihovýchodní Asie. Informoval o tom web downdetector.com, který monitoruje problémy na aplikacích a webových stránkách. Během odpoledne správci sociálních sítí většinu problémů odstranili.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

V neděli do 14:30 SELČ nahlásilo problém bezmála 13 000 uživatelů Facebooku, přes 7000 uživatelů Instagramu a více než 3000 uživatelů komunikační aplikace WhatsApp.

Po třetí hodině odpoledne se téměř všude podařilo připojení obnovit. Podle uživatelů fóra na serveru downdetector.com výpadek zasáhl i Českou republiku.

Všechny tři platformy vlastní společnost Facebook. Jednomu z dosud nejdelších výpadků čelily už letos v březnu, kdy se část uživatelů po celém světě potýkala přes 24 hodin s problémy při připojení. Největší sociální síť Facebook celosvětově používá 1,5 miliardy lidí. 

VIDEO: Facebook o nás sbírá data, i když na něm nejsme.

Facebook má několik služeb, které monitorují aktivitu na internetu, i když na této sociální síti v tu chvíli nejsme. Jan Hrušovský vám ukáže jak. | Video: Jan Hrušovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

před 1 hodinou

Nová albánská vláda, kterou tvoří z většiny ženy, získala důvěru parlamentu

Důvěru parlamentu v pátek dostala nová albánská vláda premiéra Ediho Ramy, jehož Socialistická strana (PS) letos na jaře ve volbách získala absolutní většinu, a může tak vládnout bez koaličního partnera. V kabinetu ženy obsadily 12 ze 17 křesel, čímž se Albánie dostala na přední místa světového žebříčku v zastoupení žen ve vládních pozicích, napsala agentura AP.

V parlamentu pro vládu hlasovalo 77 poslanců, 53 ji nepodpořilo. Rama v dubnových volbách obhájil už třetí, pro postkomunistickou Albánii rekordní, mandát předsedy vlády za sebou. Jeho strana získala v zákonodárném sboru 74 ze 140 křesel. Hlavní opoziční protivník, Demokratická strana (DS), má v Lidovém shromáždění 59 poslanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy