Wi-fi, jídlo i architektura. Podívejte se, která nádraží jsou rájem pro cestující

Kuni Nguyenová Kuni Nguyenová
13. 4. 2021 14:28
Čistota, dostupnost, design, ale také nabídka restaurací. I to jsou kritéria, podle kterých organizace Consumer Choice Center vybrala ta nejlepší nádraží v Evropě pro letošní - pandemický rok. Koronavirus s cestováním vlakem sice značně "zamával", železnice se ovšem při pokračujícím očkování postupně vrací do života. Podívejte se, které stanice nabízejí cestujícím nejvíce.
Foto: Shutterstock
  • Podle statistik ministerstva dopravy vlakem loni cestovalo meziročně asi o třetinu méně lidí. Dopravci kvůli úbytku cestujících zaznamenali ztráty ve stovkách až miliardách korun. Zasaženy byly zejména spoje do zahraničí, ty ale dopravci nyní začínají postupně obnovovat.

Například České dráhy na konci března znovu spustily linku mezi Berlínem a Budapeští, která dosud končila v Děčíně. Od pondělí znovu jezdí spěšné vlaky linky R29 v celé trase Cheb - Norimberk a zpět. V provozu jsou také ostatní přeshraniční regionální vlaky z Karlovarského kraje do Saska a Bavorska. Vedle toho dráhy mírně posílí i vlaky do Mnichova. Ty jsou v provozu od 7. dubna a zatím jezdí na zkrácené trase z Plzně přes Domažlice do Německa.

Situaci průběžně vyhodnocuje i RegioJet. Ten chce ale nejprve obnovit provoz autobusových spojů, které přes Německo projíždějí. Týká se to linek do Londýna, Paříže, Amsterdamu a Milána. V průběhu příštího roku chce také uvést do provozu noční vlak, který bude jezdit z Prahy přes Berlín a Amsterdam až do Bruselu. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy