Uzemněné Boeingy MAX se skladují na odlehlém letišti. Technici je teď začali oživovat

Uzemněné Boeingy MAX se skladují na odlehlém letišti. Technici je teď začali oživovat
Úřad však současně upozornil, že obnovení provozu je podmíněno úpravami letadel a novým školením pilotů.
Dalších 387 strojů před březnem 2019, kdy na pokyn FAA byla tato letadla vyřazena z provozu, už létalo pro nějakou leteckou společnost.
V kokpitu letadla seděl šéf FAA Steve Dickson (na snímku).
Boeing navíc čelí novým evropským clům Evropské unie, která unijní svazek zavedl v odvetě za podporu, již Washington poskytoval tomuto výrobci letadel.
Foto: Reuters
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
29. 11. 2020 13:35
Firma Boeing pracuje na návratu letounů 737 MAX zpátky do amerického vzdušeného prostoru poté, co je před dvěma lety v březnu musela uzemnit kvůli dvěma smrtelným nehodám. Federální úřad pro letectví (FAA) už návrat oficiálně povolil, znovuuvedení strojů do provozu však podmínil úpravami každého z letadel i novým školením pilotů. Klíčovou položkou je zejména oprava vadného softwaru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy