reklama
 
 

Výrobci a dovozci lihovin: Zlikvidujte radši černý trh

15. 9. 2012
Foto: Ludvík Hradilek
Firmy varují, že prohibice bude mít opačný výsledek: černý trh se rozbují

Praha -  Unie výrobců a dovozců lihovin (ÚVDL) vzala na vědomí rozhodnutí ministra zdravotnictví o dočasném zákazu prodeje lihovin s obsahem etanolu 20 objemových procent a více. Proti nařízení má však silné výhrady.

Její představenstvo v této souvislosti vyslovilo obavy, že černý trh se v reakci na prohibiční zákaz ještě více rozbují a že obětí nezodpovědného jednání pokoutních výrobců a prodejců nekvalitního nebezpečného alkoholu bude naopak přibývat.

Zákaz podle Unie přinese i značné ekonomické škody nejen jejím členům, ale projeví se rovněž v závislosti na délce jeho trvání i značným výpadkem příjmů do státního rozpočtu.

"Členové ÚVDL litují naprosto zbytečných úmrtí a staví se za přísné potrestání původců této situace," uvedl Petr Pavlík, prezident ÚVDL. "Ani sebepřísnější zákaz však nic nevyřeší. Šedá ekonomika si vždy najde cestu, jak jej obejít. Stát by měl soustředit své veškeré úsilí na potírání bující černé výroby a prodeje alkoholických nápojů. Jen tak lze šetřit zdraví a životy jeho obyvatel," uzavřel Pavlík

Podle Pavlíka budou zákazem nejvíce poškozeni členové Unie, a to i přesto, že žádný z jejich výrobků neuvízl v kontrolní síti jako vadný. Jak dále podotkl, Unie se již deset let snaží přimět státní orgány k razantnímu zásahu proti černému trhu.  Bezvýsledně a nyní i s fatálními následky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Lihovary v ČR.

autor: Domácí | 15. 9. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama