Víte, kolik v Praze stojí výhled do zeleně? Sto tisíc

Veronika Skálová Veronika Skálová
14. 6. 2010 16:45
Do 36 let je při nákupu důležitá cena, do 50 blízkost centra a od 50 hlavně vybavenost okolí
Pokud tenhle byt nehledí do zeleně a není maximálně 20 minut od centra, lidem mezi 36 a 50 lety ho neprodáte. Ilustrační foto.
Pokud tenhle byt nehledí do zeleně a není maximálně 20 minut od centra, lidem mezi 36 a 50 lety ho neprodáte. Ilustrační foto. | Foto: Avestus Real Estate

Praha - Pražané do 36 let jsou ochotni strávit na cestě do práce až 50 minut, ti starší maximálně 20 minut. Zato je věková skupina mezi 36 a 50 lety ochotna si připlatit za luxusnější bydlení a například výhled do zeleně pro ně má hodnotu až 100 tisíc korun. Dvě třetiny lidí navíc přestanou o lokalitě uvažovat, pokud z ní není dobré spojení městskou hromadnou dopravou.

V průzkumu pro developera Finep to zjistila společnost Proximity Prague. Nejméně nároční jsou při kupování vlastního bydlení v Praze lidé do 36 let. Kromě větší tolerance ke vzdálenosti od města je pro ně důležitá i zeleň a možnost sportovního vyžití.

Čtyřicátníci si klidně příplatí

"Překvapivě důležitá je pro ně citová vazba k lokalitám," upozornil Michal Kocián z Finep Holding. Lidé do 36 let jsou však zároveň nejnáročnější na výši ceny - i to je důvod, proč často hledají ve větší vzdálenosti od centra.

Nejochotnější připlatit za splnění svých nároků jsou naopak lidé mezi 36 a 50 lety. Také jsou nejnáročnější na vzdálenost od centra.

Jakmile ale kupující překročí padesátku, začne u něj na důležitosti nabývat vybavenost okolí. Ocení nedaleké obchody, ordinaci lékaře, ale i poštu.

Také oni jsou ochotní si za pohodlí připlatit, není to však univerzální pravidlo. "U mužů nad 50 let je překvapivě stále častěji spouštěcím impulsem ke koupi bytu rozvod. Pro rozvedené muže je často na prvním místě cena a z ostatních nároků jsou ochotni slevit," dodal Kocián.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 4 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy