Nejdražší byty v Česku. Na Kampě či v paneláku?

Nejdražší byty v Česku. Na Kampě či v paneláku?
V domě ve Všehrdově ulici je již před započetím rekonstrukce prodáno několik bytů v řádu desítek milionů za jednotku.
Tento pohled je pro zájemce o koupi bytu v rezidenci Kampa srdcovou záležitostí. Cena obytné plochy výrazně povyskočí od patra, z kterého lze byť jen zahlédnout špičky Pražského hradu. Tam, kde je vidět v celé své kráse se pohybuje okolo 300 tis. za čtvereční metr, což je přibližně šestkrát více než pražský průměr.
Vizualizace slibují luxusní rezidenci po rekonstrukci půdních ateliérů s výměrou až 120 čtverečních metrů. Prosklené stěny orientované na sídlo českého prezidenta sice nejsou energeticky nejúspornější, ale v rozpočtu se na tyhle položky asi moc nehledí.
Na rohu ulic Všehrdova a Říční, kde má ambiciózní Rezidence Kampa vzniknout, se ale ještě pořádně nezačalo se stavebními pracemi, přestože prodej slíbených bytů běží od léta 2009 a polovina z 25 jednotek je již rezervována.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
10. 2. 2010 6:50

Praha - Zamrzlý trh s nemovitostmi by se podle odborníků měl v letošním roce pomalu rozhýbat. Přísně nastavená úvěrová politika ale stále většině Čechů brání pořídit si vlastní byt. Luxusní rezidence však míří na jinou skupinu klientů. Že lze za 50 milionů koupit byt i v paneláku, se dočtete ZDE

Za stejný peníz se otevřou přepychové apartmány na pražské Kampě s výhledem na Hrad. Ceny těchto bytů by žádnému zmrazení podlehnout neměly. Nabízejí nadstandard v celoevropském měřítku a spoléhají na osvědčená lákadla.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy