Nejdražší byty v Česku. Na Kampě či v paneláku?

Nejdražší byty v Česku. Na Kampě či v paneláku?
V domě ve Všehrdově ulici je již před započetím rekonstrukce prodáno několik bytů v řádu desítek milionů za jednotku.
Tento pohled je pro zájemce o koupi bytu v rezidenci Kampa srdcovou záležitostí. Cena obytné plochy výrazně povyskočí od patra, z kterého lze byť jen zahlédnout špičky Pražského hradu. Tam, kde je vidět v celé své kráse se pohybuje okolo 300 tis. za čtvereční metr, což je přibližně šestkrát více než pražský průměr.
Vizualizace slibují luxusní rezidenci po rekonstrukci půdních ateliérů s výměrou až 120 čtverečních metrů. Prosklené stěny orientované na sídlo českého prezidenta sice nejsou energeticky nejúspornější, ale v rozpočtu se na tyhle položky asi moc nehledí.
Na rohu ulic Všehrdova a Říční, kde má ambiciózní Rezidence Kampa vzniknout, se ale ještě pořádně nezačalo se stavebními pracemi, přestože prodej slíbených bytů běží od léta 2009 a polovina z 25 jednotek je již rezervována.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
10. 2. 2010 6:50

Praha - Zamrzlý trh s nemovitostmi by se podle odborníků měl v letošním roce pomalu rozhýbat. Přísně nastavená úvěrová politika ale stále většině Čechů brání pořídit si vlastní byt. Luxusní rezidence však míří na jinou skupinu klientů. Že lze za 50 milionů koupit byt i v paneláku, se dočtete ZDE

Za stejný peníz se otevřou přepychové apartmány na pražské Kampě s výhledem na Hrad. Ceny těchto bytů by žádnému zmrazení podlehnout neměly. Nabízejí nadstandard v celoevropském měřítku a spoléhají na osvědčená lákadla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy