V Praze řádí falešní technici UPC a vybírají peníze

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
7. 5. 2010 16:10
Falešní technici předstírají, že přišli vyměnit set-top box, a požadují zálohu
Kabelová televize se může nečekaně prodražit
Kabelová televize se může nečekaně prodražit | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Největší poskytovatel kabelové televize a vysokorychlostního internetu v Česku - společnost UPC ČR - varuje před podvodníky, kteří se vydávají za techniky společnosti a okrádají zákazníky o peníze.

Falešní pracovníci tvrdí, že jdou vyměnit televizní set-top box nebo telefon, a požadují podle nich vratnou zálohu.

Podvodníci začali řádit dnes, zejména na území hlavního města. UPC na to upozorňuje v tiskové zprávě a dodává, že UPC nikdy nevybírá žádnou zálohu v hotovosti.

Skuteční zástupci UPC se musí při kontaktu s domácnostmi prokazovat platným průkazem, jehož pravost, stejně jako oprávněnost návštěvy, lze ověřit na klientském centru společnosti. Firma proto žádá klienty o co nejvyšší opatrnost. Jakékoliv podezřelé chování doporučuje UPC ohlásit policii.

Služby UPC podle údajů k 31. březnu aktivně využívá 1,18 milionu zákazníků. Z toho si televizní služby předplácí celkem 630 000 domácností, vysokorychlostní internet 379 000 zákazníků a telefonní služby 175 000 zákazníků.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Policie evakuuje stovky obyvatel Kuřimi. Nedaleko ulice U Rybníka se našla asi padesátikilogramová letecká puma.

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy