Student Agency chce provozovat i žluté vlaky

rg
1. 10. 2007 8:55
Na začátek projektu potřebuje sehnat 200 milionů
Takto žluté budou možná i vlaky
Takto žluté budou možná i vlaky | Foto: Ondřej Besperát/FOTOREPO

Brno - Majitel firmy Student Agency Radim Jančura se rozhodl po autobusové a letecké dopravě začít s železnicí. První "žluté" vlakové soupravy by měly na trasu Praha-Ostrava vyrazit během tří let. Informovala o tom Mf Dnes.

V současnosti se Jančura rozhoduje mezi dvěma německými společnostmi vyrábějícími vlaky - Siemens a Stadler. Definitivní jméno nepadne dřív než na konci roku.

Prvních pět souprav bude stát přibližně dvě miliardy korun. Do začátku musí Jančura sehnat zálohu 200 milionů, aby výroba vůbec mohla začít. Rozhodl se kvůli tomu přerušit svůj plán na výstavbu sítě čtyřhvězdičkových hotelů - prodá budovu v Praze, kterou začal na hotel přestavovat. Student Agency tím získá několik desítek milionů.

Jančura zvažuje, že by na získání dalších peněz pro vlakový projekt vyčlenil samostatnou firmu, s níž by šel na burzu.

Souvislosti:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy