Student Agency chce provozovat i žluté vlaky

rg
1. 10. 2007 8:55
Na začátek projektu potřebuje sehnat 200 milionů
Takto žluté budou možná i vlaky
Takto žluté budou možná i vlaky | Foto: Ondřej Besperát/FOTOREPO

Brno - Majitel firmy Student Agency Radim Jančura se rozhodl po autobusové a letecké dopravě začít s železnicí. První "žluté" vlakové soupravy by měly na trasu Praha-Ostrava vyrazit během tří let. Informovala o tom Mf Dnes.

V současnosti se Jančura rozhoduje mezi dvěma německými společnostmi vyrábějícími vlaky - Siemens a Stadler. Definitivní jméno nepadne dřív než na konci roku.

Prvních pět souprav bude stát přibližně dvě miliardy korun. Do začátku musí Jančura sehnat zálohu 200 milionů, aby výroba vůbec mohla začít. Rozhodl se kvůli tomu přerušit svůj plán na výstavbu sítě čtyřhvězdičkových hotelů - prodá budovu v Praze, kterou začal na hotel přestavovat. Student Agency tím získá několik desítek milionů.

Jančura zvažuje, že by na získání dalších peněz pro vlakový projekt vyčlenil samostatnou firmu, s níž by šel na burzu.

Souvislosti:

 

Právě se děje

před 7 minutami

V ČR žije 10,68 milionu lidí, počet obyvatel vzrostl za tři čtvrtě roku o více než 31 tisíc

Počet obyvatel České republiky za letošních devět měsíců vzrostl o 31 400 na 10,68 milionu. Ovlivnila to zejména zahraniční migrace. Narozených bylo více než zemřelých.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy