Student Agency chce provozovat i žluté vlaky

rg
1. 10. 2007 8:55
Na začátek projektu potřebuje sehnat 200 milionů
Takto žluté budou možná i vlaky
Takto žluté budou možná i vlaky | Foto: Ondřej Besperát/FOTOREPO

Brno - Majitel firmy Student Agency Radim Jančura se rozhodl po autobusové a letecké dopravě začít s železnicí. První "žluté" vlakové soupravy by měly na trasu Praha-Ostrava vyrazit během tří let. Informovala o tom Mf Dnes.

V současnosti se Jančura rozhoduje mezi dvěma německými společnostmi vyrábějícími vlaky - Siemens a Stadler. Definitivní jméno nepadne dřív než na konci roku.

Prvních pět souprav bude stát přibližně dvě miliardy korun. Do začátku musí Jančura sehnat zálohu 200 milionů, aby výroba vůbec mohla začít. Rozhodl se kvůli tomu přerušit svůj plán na výstavbu sítě čtyřhvězdičkových hotelů - prodá budovu v Praze, kterou začal na hotel přestavovat. Student Agency tím získá několik desítek milionů.

Jančura zvažuje, že by na získání dalších peněz pro vlakový projekt vyčlenil samostatnou firmu, s níž by šel na burzu.

Souvislosti:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy