Překvapený muž zapomněl na tiket, teď je miliardářem

Zahraničí Zahraničí
4. 1. 2014 7:43
Výherce druhého nejvyššího jackpotu je řidič kamionu. Na tiket si vzpomněl na dovolené
Americká sázková hra Mega Millions.
Americká sázková hra Mega Millions. | Foto: Reuters

Los Angeles - Jedním z obou výherců druhého nejvyššího jackpotu v historie sázkových her ve Spojených státech je řidič kamionu vietnamského původu, který na svou sázenku původně zapomněl.

Vzpomněl si na ni až po dovolené a proto se k výhře přihlásil až nyní se zpožděním.

Losovalo se totiž už před Vánoci a s jinou výherkyní v sázkové hře Mega Millions získal 636 milionů dolarů (přes 12,7 miliardy korun).

Tažena byla čísla 8, 14, 17, 20, 39 a 7.

Na tiket zapomněl

Steve Tran si vítězný tiket koupil za pět dolarů v San José, kam často jezdí s rodinou, protože v městě žije velká vietnamská menšina.

Pak jej založil a zapomněl, dokud ho nezarazilo, že jedna ze sázenek byla pořízena právě v San José. Vrtalo mu to hlavou uprostřed noci a tak vstal a šel si to ověřit.

Po náležitém šoku, který zasáhl celou zburcovanou rodinu, pak zavolal svému nadřízenému, že už do práce nepřijde.

Nyní má 60 dnů na rozmyšlenou, zda bude chtít každoroční splátku po dobu třiceti let nebo jednorázové vyplacení své sumy. V druhém případě se jeho výhra podle ustanovení loterie sníží na "pouhou" polovinu z asi 341 milionů dolarů.

Druhá výherkyně z Georgie Ira Curryová se pro tuto druhou možnost již rozhodla. Činí tak prakticky každý výherce.

Dosud nejvyšší sázková výhra padla ve stejné hře předloni v březnu. Několik výherců si tehdy rozdělilo jackpot ve výši 656 milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy