Překvapený muž zapomněl na tiket, teď je miliardářem

Zahraničí Zahraničí
4. 1. 2014 7:43
Výherce druhého nejvyššího jackpotu je řidič kamionu. Na tiket si vzpomněl na dovolené
Americká sázková hra Mega Millions.
Americká sázková hra Mega Millions. | Foto: Reuters

Los Angeles - Jedním z obou výherců druhého nejvyššího jackpotu v historie sázkových her ve Spojených státech je řidič kamionu vietnamského původu, který na svou sázenku původně zapomněl.

Vzpomněl si na ni až po dovolené a proto se k výhře přihlásil až nyní se zpožděním.

Losovalo se totiž už před Vánoci a s jinou výherkyní v sázkové hře Mega Millions získal 636 milionů dolarů (přes 12,7 miliardy korun).

Tažena byla čísla 8, 14, 17, 20, 39 a 7.

Na tiket zapomněl

Steve Tran si vítězný tiket koupil za pět dolarů v San José, kam často jezdí s rodinou, protože v městě žije velká vietnamská menšina.

Pak jej založil a zapomněl, dokud ho nezarazilo, že jedna ze sázenek byla pořízena právě v San José. Vrtalo mu to hlavou uprostřed noci a tak vstal a šel si to ověřit.

Po náležitém šoku, který zasáhl celou zburcovanou rodinu, pak zavolal svému nadřízenému, že už do práce nepřijde.

Nyní má 60 dnů na rozmyšlenou, zda bude chtít každoroční splátku po dobu třiceti let nebo jednorázové vyplacení své sumy. V druhém případě se jeho výhra podle ustanovení loterie sníží na "pouhou" polovinu z asi 341 milionů dolarů.

Druhá výherkyně z Georgie Ira Curryová se pro tuto druhou možnost již rozhodla. Činí tak prakticky každý výherce.

Dosud nejvyšší sázková výhra padla ve stejné hře předloni v březnu. Několik výherců si tehdy rozdělilo jackpot ve výši 656 milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy