Paušály pro OSVČ nesnížíme, odmítl Nečas Kalouskův plán

ČTK ČTK
10. 1. 2012 15:02
Kdo používá výdajové paušály, nedostane daňový bonus, navrhuje Kalousek
Foto: Jan Langer

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) nesouhlasí se záměrem ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) snížit výdajové paušály živnostníků zpět na úroveň roku 2005.

Snížení paušálů má být součástí chystaného mixu změn, které připravuje ministerstvo financí a jejichž cílem je zlepšit bilanci státního rozpočtu.

"Výše paušálů, o které mluví pan ministr financí Kalousek a které odpovídají roku 2005, tehdy zavedl Miroslav Kalousek s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Pokud se chce vrátit k výši paušálu z roku 2005, bude tak muset opět učinit s Bohuslavem Sobotkou, nikoli s Petrem Nečasem," řekl novinářům Nečas.

Kalousek v neděli řekl, že "zcela jistě" předloží úpravu paušálů živnostníků. Takzvané výdajové paušály bude chtít šéf ministerstvo snížit na úroveň, na níž byly do roku 2005. Současně by lidé, kteří tyto paušály uplatňují, přišli o možnost získat od státu vratky na daních.

Foto: Jan Langer
Čtěte podrobněji:
Nižší paušály a bez vratek, plánuje Kalousek pro OSVČ
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy