Paušály pro OSVČ nesnížíme, odmítl Nečas Kalouskův plán

ČTK ČTK
10. 1. 2012 15:02
Kdo používá výdajové paušály, nedostane daňový bonus, navrhuje Kalousek
Foto: Jan Langer

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) nesouhlasí se záměrem ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) snížit výdajové paušály živnostníků zpět na úroveň roku 2005.

Snížení paušálů má být součástí chystaného mixu změn, které připravuje ministerstvo financí a jejichž cílem je zlepšit bilanci státního rozpočtu.

"Výše paušálů, o které mluví pan ministr financí Kalousek a které odpovídají roku 2005, tehdy zavedl Miroslav Kalousek s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Pokud se chce vrátit k výši paušálu z roku 2005, bude tak muset opět učinit s Bohuslavem Sobotkou, nikoli s Petrem Nečasem," řekl novinářům Nečas.

Kalousek v neděli řekl, že "zcela jistě" předloží úpravu paušálů živnostníků. Takzvané výdajové paušály bude chtít šéf ministerstvo snížit na úroveň, na níž byly do roku 2005. Současně by lidé, kteří tyto paušály uplatňují, přišli o možnost získat od státu vratky na daních.

Foto: Jan Langer
Čtěte podrobněji:
Nižší paušály a bez vratek, plánuje Kalousek pro OSVČ
 

Právě se děje

před 15 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

Další zprávy