Levnější telefonování najde nový porovnávač tarifů

Petr Kučera Petr Kučera
28. 12. 2011 10:50
Skončí nepřehledné tarify mobilních operátorů? Zákazníci dostávají silnou zbraň

Praha - Bezplatný porovnávač tarifů mobilních operátorů spustil spotřebitelský časopis dTest.

"Po zadání měsíčně provolaných minut a odeslaných SMS se spotřebitelé ihned dozvědí, jaký tarif či předplacená karta je pro ně cenově nejvýhodnější," slibuje poradkyně dTestu pro oblast telekomunikací Tereza Gáliková.

Zákazníci na zmíněném webu získají také informace nejen o cenách dalších služeb, ale také o podmínkách uzavíraných smluv, které nebývají na první pohled zákazníkům zřejmé a které mohou lákavou nabídku učinit nevýhodnou.

"Mezi nejproblematičtější pasáže patří zejména tarifikace, délka závazku u operátora, převoditelnost volných minut do dalšího období či automatické prodlužování smlouvy," říká Gáliková.

"Výsledky našeho průzkumu mezi více než 2800 respondenty ukázaly, že 73 % spotřebitelů považuje nabídky operátorů za nepřehledné. Velké množství rozličných balíčků zákazníky mate," dodává poradkyně časopisu dTest.

V nejvýhodnější pozici jsou podle ní zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou, kteří si mohou okamžitě nechat přenést své číslo k jinému operátorovi. "Při snaze o jejich udržení jim jejich operátor obvykle nabídne ještě lepší podmínky," vysvětluje Gáliková.

Porovnávač tarifů je volně přístupný na adrese www.dtest.cz/tarify.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy