Letní cestování vlakem může být od neděle levnější

Ekonomika Ekonomika
21. 6. 2009 14:20
Cestovat bude možné i za loňské ceny
Foto: Aktuálně.cz

Praha - V době dovolených nabízejí lidem České dráhy několik výhod. Od dneška zlevnily vybrané vnitrostátní jízdenky mezi některými stanicemi, a to na úroveň loňské ceny, která byla o dvě koruny nižší.

Současně bude možné použít víkendovou skupinovou jízdenku SONE+ i ve všední den. Síťová krajská jízdenka RegioNet zlevní zhruba o třetinu, stát bude 99 korun. Všechny výhody budou platit do 22. září.

Levněji na dovolenou i na brigádu

"Smyslem nabídky je podpořit vnitrozemský cestovní ruch," uvádějí na svých internetových stránkách České dráhy.

K projektu Českých drah se nově připojila i společnost OKD Doprava. Levnější jízdenky mohou cestující využít a nakoupit také v jejích spojích v Hrubém a Nízkém Jeseníku.

České dráhy před týdnem změnily také jízdní řád. Někde spoje přibyly, jinde je dopravce naopak kvůli malé vytíženosti zrušil. U některých vlaků se mění odjezdy.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Raketa, která v Afghánistánu zabila civilisty, byla tragickou chybou, kají se Spojené státy

Americká armáda v pátek přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29. srpna raketou odpálenou z dronu na auto s údajnými atentátníky, ale zemřeli při tom civilisté. Americký generál Kenneth McKenzie útok označil za pochybení a přiznal, že při něm přišlo o život deset civilistů a mezi nimi sedm dětí. Podle jeho doznání nebyl zabit žádný člen Islámského státu.

"Ten útok byla tragická chyba a já se upřímně omlouvám," řekl před novináři McKenzie. Je podle něj také velmi nepravděpodobné, že auto nebo mrtví patřili k teroristům z Islámskému státu anebo přímo ohrožovali americké vojáky, kteří v té době ještě byli na kábulském letišti.

Agentura AP napsala, že Pentagon tak ustoupil od své původní obhajoby útoku. Podle ní Američané chtěli zasáhnout auto s lidmi, kteří se chystali zaútočit na letiště, kde vrcholila evakuace cizinců a domácích spojenců zahraničních misí. Jen o několik dní dříve masivní útok, k němuž se právě Islámský stát přihlásil, u letiště zabil nejméně 170 místních lidí a také 13 příslušníků a příslušnic amerických ozbrojených sil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy