Kulhánek přesedl ze Škodovky do ojetin

Dušan Klimeš
4. 9. 2007 12:30
AAA Auto má novou posilu
Vratislav Kuhlánek (vlevo) ze Škody Auto a A.J. Denny, zakladatel AAA Auto
Vratislav Kuhlánek (vlevo) ze Škody Auto a A.J. Denny, zakladatel AAA Auto | Foto: AAA Auto

Praha - Bývalý šéf největší české automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek zasedne v představenstvu mateřské společnosti největšího tuzemského autobazaru AAA Auto.

Přestože své služby a zkušenosti Kulhánek nabídne bazaru, zůstává i nadále ve funkci předsedy dozorčí rady ve Škodě.

"Pan Kulhánek svůj úmysl samozřejmě s vedením firmy konzultoval a Škoda Auto s jeho účastí ve vedení AAA Auto nemá problém," sdělil deníku Aktuálně.cz Evžen Krauskopf, mluvčí Škody.

Dohodu o spolupráci podepsal Vratislav Kulhánek přímo se zakladatelem firmy Anthonym Jamesem Dennym.

"Zájem pana Kulhánka pracovat pro AAA Auto dokazuje rostoucí prestiž naší skupiny jak u zákazníků, tak u potenciálních investorů," prohlásil při této příležitosti zakladatel skupiny A.J. Denny.

Ze Škody radit bazaru

Přestože Kulhánek pracuje 25 let v oboru a svoji kariéru zasvětil především výrobě nových automobilů značky Škoda, v budoucnost firmy s áčky ve znaku věří.

"Společnost AAA Auto vytvořila zcela novou dimenzi pro obchod s ojetými automobily a má tak reálnou šanci uspět nejen na stávajících trzích střední Evropy, ale i v další expanzi," uvádí Kulhánek.

Do dnešního dne zůstává Kulhánek prezidentem Sdružení automobilového průmyslu ČR.

Společnost AAA Auto chce svoji pozici na trhu podpořit i vydáním akcií na pražské a budapešťské burze. Na této akci chce získat až 1,4 miliardy korun pro svůj další rozvoj.

Loňské tržby AAA Auto se vyšplhaly na deset miliard korun s tím, že firma prodala téměř 62 tisíc vozů. Letos by to mělo být o třináct tisíc aut víc.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy