Klienti Tomi Tour už jsou doma. Výši náhrad nevědí

Ekonomika Ekonomika
28. 7. 2009 11:39
Pro turisty příběh Tomi Tour končí, pro věřitele zatím ne.
Tomi Tour oznamuje, že končí.
Tomi Tour oznamuje, že končí. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ze zahraničí jsou už doma všichni klienti cestovní kanceláře Tomi Tour.

Tomi Tour nechala po ukončení činnosti v zahraničí přes 3200 klientů, hlavně na španělských ostrovech, v Turecku a v Egyptě. Jejich návrat domů hradí slovenská pojišťovna Union, u které je kancelář pojištěna.

Otazník se vznáší nad výší náhrad, kterou obdrží klienti za zakoupené a neuskutečněné zájezdy. Pojišťovna dosud nemá jejich úplný seznam, v pondělí přišly od "cestovky" tabulky se zhruba 520 zájezdy. Obchodní ředitel Tomi Tour Václav Fischer však minulý týden hovořil o 14 000 lidech, kteří celkem zaplatili 160 milionů korun.

Přečtete si, co vše kolem Tomi Tour dělo:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy