Českým hospodám nejvíc škodí kouř a protivní číšníci

Veronika Skálová Veronika Skálová
3. 2. 2011 15:31
Ani dobré jídlo nezachrání dojem, když je v lokále zakouřeno.
Cigaretový kouř je podle průzkumu spolehlivý zabiják nálady hostí. Ilustrační foto.
Cigaretový kouř je podle průzkumu spolehlivý zabiják nálady hostí. Ilustrační foto. | Foto: Michal Štůsek

Brno - Neochotná obsluha, nepříliš dobré jídlo, hlučná hudba, ale hlavně odér cigaretového dýmu zpestřující vychutnání oběda nebo večeře.

 Podle průzkumu agentury Czech Tourism se majitelům restaurací určitě vyplatí zakázat v době jídel v „lokále" kouření, nebo alespoň kuřáckou část neprodyšně od té kuřácké oddělit. Právě pach cigaret totiž 41 procent dotázaných uvedlo jako hlavní problém českých restaurací a hospod.

Co zlepšovat mají majitelé restaurací také u personálu - jeho neochotu zmínilo jako hlavní problém celých 21 procent lidí.

Kvalita podávaných pokrmů se dočkala kritiky jen ve 14 procentech případů. Je tedy zřejmé, že investice do špičkového šéfkuchaře může být snadno zmařena neochotou obsluhujícího personálu a nevítaným cigaretovým kouřem.

Už méně důležité závady jsou podle Čechů hlučná hudba (za problém ji označilo 8 procent dotázaných), nedostatek čistoty (7 procent) a dlouhé čekání na jídlo (6 procent).

Na druhou stranu mají ale čeští restauratéři rozhodně co zlepšovat - úplně spokojeno je v českých hospodách jen jediné procento respondentů.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy