Český unikát: Pasažér černého vlaku uvidí na WC vesmír

Tereza Holanová Tereza Holanová
30. 9. 2012 12:10
Leo Express nechal vymalovat všechny záchody. Konkurence láká na šansony a orchidej
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Boj o cestující na lince Praha-Ostrava přiostřuje. Soukromý dopravce Leo Express, který plánuje nasadit vlaky na tuto trasu letos v prosinci, nově slibuje také toalety, jejichž návštěva přinese podle tiskové zprávy této společnosti "nevšední zážitek".

Na rozdíl od konkurenčního RegioJetu a státního podniku České dráhy totiž nechal stěny všech WC ve vlaku pomalovat.

Jak sdělila výtvarnice Monika Pichlerová - Vargová, která se úkolu zhostila, pasažéři se mohou těšit na obrázky noční oblohy a pohledu do vesmíru - ty mají symbolizovat novou dimenzi cestování. Autorka zároveň doplňuje, že každá toaleta získá vlastní originální design.

"Stěny budou ozdobeny inspirujícími motivy, které uživatele uklidní i v těch nejintimnějších chvílích. Budou se tak cítit jako doma," říká společnosti Leo Express Petr Kopáček. Samotné téma zadala firma, ale ohledně konkrétního zpracování nechala výtvarnici volnou ruku.

Na kolik tento projekt vyšel, nechtěl mluvčí komentovat. Nicméně se podle něj nejednalo o žádnou horentní částku.

Konkurovat bude šanson a orchidej

Zbylí dva dopravci, kteří v současné době mezi Prahou a Ostravou jezdí, toalety vymalované nemají.

Například v soupravách RegioJetu ale hrají na záchodech francouzské šansony, pasažér se navíc může kochat pohledem na orchidej. "Čisté záchody jsou jednou z nejklíčovějších částí vlaku. Snažíme se tedy hlavně o to, aby se na ně zákazník nebál sednout," zdůrazňuje mluvčí skupiny Aleš Ondrůj.

České dráhy místo toho pokračují v modernizaci vozového parku a na podobné vychytávky podle tiskového zástupce Radka Joklíka nemají čas. "Na rozdíl od soukromníků vybavujeme okolo 6,5 tisíce spojů denně," připomíná mluvčí.

Přetahovaná o cestující pokračuje. Kdo zvítězí?

Flirt od Leo Expressu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Železniční doprava v ČR.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

KLDR odpálila podle Soulu a Tokia balistickou raketu

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea  odpálila zřejmě dvě rakety.

Jedna balistická raketa byla odpálena z blízkosti pobřežního města Sinpcho, kde se nachází severokorejská ponorková základna a režim tam uskladňuje vybavení pro zkušební odpaly raket z podvodních plavidel, přiblížila agentura Reuters, podle níž z tohoto místa KLDR v minulosti vypálila i jiné druhy raket.

Zdroj: ČTK
Další zprávy