Bakalova NWR spouští novou strategii, obchod s koksem

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
12. 3. 2013 16:45
Deník Insider popisuje uhelné plány miliardáře Zdeňka Bakaly
Zdeněk Bakala.
Zdeněk Bakala. | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Společnost NWR miliardáře Zdeňka Bakaly už začala pracovat na nové strategii. Vedle vlastní těžby uhlí a výroby koksu rozjíždí obchod s koksovatelným uhlím, napsal v úterním vydání deník Insider.

"Na konkrétní podobě tohoto plánu pracuje šestičlenný tým manažerů z vedení NWR i dceřiné těžební společnosti OKD. Začínáme přijímat odborníky, konkrétní rozhodnutí o přesném postupu padne ve druhé půli roku," cituje Insider Jana Fabiána, generálního ředitele OKD a člena realizačního týmu.

Fabián je ve zvláštní pozici. Řídí společnost, která je jádrem a vlajkovou lodí NWR. OKD ročně vytěží kolem pěti milionů tun uhlí. Teď jejich šéf pracuje na projektu, jehož výsledkem je příliv dalšího uhlí do středoevropského regionu. Paradoxně si tak vytváří vlastní konkurenci - a to za situace, kdy se na skládkách OKD hromadí tuny uhlí, o něž není u zákazníků zájem.

BYZNYS v placeném deníku Insider:

Bakalovy další uhelné plány: za kolik bude prodávat a komu, jak ovlivní jeho zisky situace v hutích, jaké další doly plánuje otevřít?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy