Víte, jak můžete využít verandu? Třeba k odpočinku

Andrea Berniová
28. 8. 2012 9:00
Na verandu se často zapomíná, přitom se dá dobře využít

Má váš dům verandu? Možná ji příliš nevyužíváte a pořádně nevíte, co s ní. To je ale chyba. Z verandy se totiž může stát velmi zajímavé místo, lákavě vypadající prostor, který předchází vstupu do domu.

Veranda, to bývá malá místnost nacházející se před vstupními dveřmi domu. Může být uzavřená, ale i otevřená. Ty uzavřené bývají často z velké části prosklené. Veranda je buď pokračováním domu - je k němu tedy pevně přizděná a má stejnou fasádu jako celý dům, anebo je k domu dodatečně připojena. Takové verandy bývají ze dřeva.

Relaxujte na verandě

K čemu využíváte verandu vy? Možná v ní jen odkládáte boty před vstupem do domu. Mohl by se v ní tedy nacházet botník a veranda tak vlastně nahrazuje předsíň. A to je vše? Proč verandu nevyužít lépe? Můžete do ní třeba umístit lavičku a květiny a využívat ji jako místo k odpočinku. Obzvlášť prosklené verandy se slabými dřevěnými rámy vypadají romanticky, což můžete umocnit ještě záclonkami v oknech. Takový prostor pak přímo láká třeba k četbě knihy a k nerušené relaxaci. Do zahrady je to už pak jen pár kroků. A v otevřených verandách si také můžete posedět, navíc na čerstvém vzduchu. Pokud nemáte terasu, může ji právě veranda částečně nahradit.

Verandu také můžete využít jako zimní zahradu - pokud je uzavřená. Jestli je v ní dost místa, nanoste sem různé pokojové rostliny. I v zimě si tak můžete připadat skoro jako na jaře. Na verandě také můžete vytvořit pelech svému psímu mazlíčkovi. Bude tak mít přehled o všem a zároveň se schová pod střechu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy