Předsíň může plnit mnoho funkcí, zařiďte ji správně

Andrea Berniová
2. 8. 2012 6:40
Botník, věšák, ale i skříňka na klíče či stojan na deštníky. To vše patří do předsíně
Prostorný botník by v předsíni neměl chybět
Prostorný botník by v předsíni neměl chybět | Foto: sconto.cz

Předsíň vytváří vstupní prostor do každého domu či bytu. Je první místností, kterou po příchodu domů uvidíte, a také prvním místem, se kterým se setká kdokoli, koho k sobě pozvete. Přesto se ale jejímu vzhledu a zařízení často nevěnuje příliš pozornosti.

Právě předsíň ale plní mnoho funkcí. Bývají v ní umístěné boty, bundy a kabáty, často i jiné části oblečení, ale třeba také veškeré klíče. Výběr úložných prostor je tak v případě předsíně velmi důležitý.

Nesmí chybět věšák s dostatkem místa i pro kabáty případných návštěv, a také prostorný botník.

Aby se toho do předsíně hodně vešlo

K efektivnímu využití prostoru pomohou vestavěné skříně. Předsíň nebývá zrovna velkou místností, přesto je potřeba uskladnit v ní spoustu věcí, které budete potřebovat těsně před odchodem z bytu.

Kromě bot a kabátu to také může být šátek či pracovní taška. Právě v předsíni často kontrolujeme svůj vzhled, proto by v ní nemělo chybět velké zrcadlo a také dobrý zdroj světla.

Nejlepší by bylo denní světlo, ale okna se v předsíních moc často nenacházejí, obzvlášť v bytech.

Nejlepší bude dlažba, nebo linoleum

Pokud vás nebaví se stále přehrabovat ve změti nejrůznějších klíčů, pořiďte si na ně šikovnou skříňku s věšáčky. Klíče se tak schovají a navíc je můžete přehledně roztřídit.

Hodí se i stojan na deštníky, ze kterého v mžiku vyndáte deštník, když zjistíte, že venku prší. Už žádné hledání deštníku po celém bytě.

Co se týče podlahy, často bývá výhodnější do předsíně umístit dlažbu či linoleum. Obzvlášť v zimě, kdy z bot často stéká špinavý sníh nebo bláto, určitě oceníte omyvatelnost těchto povrchů.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy