Zbavte svůj domov zápachu. Zkuste rekuperaci

Andrea Berniová
18. 10. 2012 14:18
Cigarety, smažení jídla, domácí mazličci, to jsou známé zdroje zápachu v interiéru. Jak se ho zbavit?
Jak se zbavit zápachu nejen z cigaret?
Jak se zbavit zápachu nejen z cigaret? | Foto: Reuters

Víte, jak se zbavit nepříjemných pachů v interiéru? Záleží na jejich původu. Pokud vám vadí pachy, které se produkují při vaření či smažení, možná jen potřebujete výkonnější digestoř.

Ale co s cigaretovým zápachem? Jestli doma kouříte, dříve či později to bude poznat. Cigaretový zápach má tendenci se v interiéru držet. Vy si toho možná nevšimnete, protože jste na pach cigaret zvyklí.

Návštěva, která do vašeho bytu zavítá, ale může být nepříjemně překvapena. Cigaretový zápach ulpí na záclonách a závěsech, na čalounění sedací soupravy, na knihách a dokonce i na stěnách. Pokud se chcete tohoto typu zápachu v interiéru zbavit, nejprve musíte s kouřením doma přestat.

Co vám od zápachu pomůže?

S různými typy zápachů, včetně toho cigaretového, může pomoci rekuperace vzduchu. Jde vlastně o způsob větrání, který se ale bez problémů uplatní i v zimě. Rekuperační jednotka totiž dokáže ohřát vzduch, který přichází zvenčí, na vámi stanovenou teplotu - a navíc ho ještě přefiltruje.

Pokud si nechcete pořizovat rekuperační jednotku, můžete vyzkoušet různé pohlcovače zápachu. Některé jsou určené na likvidování zápachu po domácích mazlíčcích, jiné pohltí cigaretový zápach. Proti němu pomůže i hořící svíčka, která vás zbaví některých chemických sloučenin obsažených v zápachu z cigaret. Škodliviny mohou být pohlceny i pokojovými rostlinami.

Další možností, jak si se zápachem poradit, je nanonátěr. Ten se aplikuje většinou na strop, je aktivován slunečním zářením a má schopnost likvidovat zplodiny ze vzduchu, viry, bakterie, plísně a jiné škodliviny, ale právě i zápach.

 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 47 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Další zprávy