Bohatství ukryté v šatníku. Lidem visí ve skříni tisíce

Tereza Holanová Tereza Holanová
27. 5. 2012 16:45
Nejvíce Čechů odhaduje cenu svého oblečení na 20 až 50 tisíc korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Pojistit si elektroniku nebo umělecké dílo je poměrně běžné. Na co ale většina Čechů zapomíná, je jejich šatník. Téměř pětina lidí v něm přitom má oblečení a doplňky za více než 100 tisíc korun. Vyplývá to z výzkumu Direct Pojišťovny, který proběhl po celé republice formou dotazníku.

Nejvíce respondentů odhaduje cenu svého šatníku na 20 až 50 tisíc korun. Další čtvrtina lidí uvedla, že jejich oblečení, boty a doplňky jako kabelky či šátky mají hodnotu mezi 50 a 100 tisíci. Sedmnáct dotázaných si myslí, že obsah jejich skříně stojí ještě více. Naopak na méně než 20 tisíc korun ocenilo své oblečení 12 procent dotázaných. Ostatní si nebyli jisti.

Zároveň se však ukázalo, že 59 procent Čechů to, co má v šatníku, do pojištění domácnosti vůbec nezahrnuje. Téměř polovina všech dotázaných navíc ani nevěděla, že mohou před škodou chránit i oblečení či boty.

Visací zámky značky FAB
Visací zámky značky FAB | Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Kde nejvíc hrozí vykradení bytu či domu? Žebříček krajů
Neukazujte naše ceny, žádají pojišťovny porovnávače
Bojíte se o jízdní kolo? Prozkoumali jsme pojištění

Jak přitom vysvětluje mluvčí Direct Pojišťovny Kateřina Krásová, samotný obsah šatníků je - stejně jako další součásti domácnosti - zahrnutý v pojištění automaticky.

Aby však klient v případě krádeže, požáru či pojistné události nepřišel zkrátka, je nutné správně stanovit hodnotu celé domácnosti. "A ve srovnání s jinými předměty jako například elektronika bývá právě hodnota šatníku podceňována," uvádí Krásová.

Nejčastěji se lidé pojišťují proti krádeži nebo zničení spotřebičů a audiovizuální techniky (v 52 případech), podobně se starají o nábytek nebo šperky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Co vše může zahrnovat pojištění?

 

Právě se děje

před 32 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 35 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Aktualizováno před 56 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner

Společnost Boeing kvůli závadě odložila plánovaný start druhého zkušebního letu kosmické lodi CST-100 Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Plavidlo bez posádky mělo vzlétnout ve 13:20 východoamerického času (19:20 SELČ). Informovala o tom agentura Reuters

Inženýři Boeingu odhalili během příprav "známky neočekávané polohy ventilů" v pohonném systému lodi, uvedla společnost v prohlášení. Podle Boeingu byl problém objeven při kontrolách systémů lodi po několika bouřích, které region zasáhly.

"Jsme zklamáni dnešním výsledkem a potřebou odložit start Starlineru," uvedl šéf kosmického programu společnosti Boeing John Vollmer. Dodal, že týmy Boeingu a americké vesmírné agentury NASA zajistí bezpečný průběh mise, i kdyby jim to mělo trvat delší dobu.

NASA později informovala, že start zkušebního letu bude pravděpodobně přesunut na středu 4. srpna ve 12:57 východoamerického času (18:57 SELČ).

Zdroj: ČTK
Další zprávy