Navštivte veletrhy vytápění, elektrotechniky či bazénů

Andrea Berniová
10. 9. 2012 11:02
Pokud se zajímáto o vytápění, navštivte veltrh FOR THERM. O elektrotechnice bude veletrh FOR ELEKTRO. A co bazény?
Veletrh najdete na výstavišti v pražských Letňanech
Veletrh najdete na výstavišti v pražských Letňanech | Foto: Ondřej Besperát

Zajímáte se o vytápění, nebo právě hledáte vhodný způsob, jak doma topit? Neměli byste tedy zmeškat veletrh FOR THERM. Letos jde o třetí ročník tohoto veletrhu vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky. Od úterý 18. září do soboty 22. září tak můžete přijet na výstaviště do pražských Letňan, a to vždy od 10 do 18 hodin, v sobotu jen do 16 hodin. Veletrh se zaměří na kamna, krby a krbové vložky, kotle a ostatní zdroje tepla, na vytápění celkově a také na jeho zabezpečovací zařízení. Dále by vás mohla zajímat technika pro ohřev užitkové vody, vzduchotechnika, větrání a klimatizace, ale i centrální vysávání. Nepřijdete ani o komínové systémy a zjistíte možná něco nového o obnovitelných a alternativních zdrojích energie. V minulém roce se veletrhu zúčastnilo 117 vystavovatelů.

FOR ELEKTRO se zaměří nejen na elektroniku

Ve stejném termínu se na stejném místě koná také 5. ročník veletrhu elektrotechniky, osvětlovací techniky a zabezpečovacích systémů, tedy FOR ELEKTRO. V současné době se tento veletrh zaměřuje i na hledání vhodných systémů, které by vedly k úsporám energie. A na co se veletrh zaměří? Například na osvětlovací a elektroinstalační techniku, elektroniku, vodiče a kabely, zabezpečovací techniku budov a také na televizní a telekomunikační zařízení. Chybět nebudou ani inteligentní budovy.

Bazény, sauny i solária

Pokud jste stále nenašli nic, co by vás zaujalo, můžete ještě navštívit 7. mezinárodní veletrh bazénů, bazénových technologií a saun. Tento veletrh s názvem Bazény, sauny & spa se koná ve stejném termínu jako předchozí dva veletrhy a najdete ho také na letňanském výstavišti. Prezentovat se zde budou firmy z oblasti bazénů, ale i společnosti specializující se na sauny, solária a lázeňství. Najdete zde tu největší přehlídku rodinných bazénů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy