LED: Silný zdroj světla s dlouhou životností

Andrea Berniová
19. 11. 2012 13:07
Odolnost vůči nárazu i vnějším vlivům, dlouhou životnost a úsporu energie, to vše nabízí LED osvětlení
LED osvětlení nabízí mnoho výhod
LED osvětlení nabízí mnoho výhod | Foto: Messe Frankfurt

Správné osvětlení interiéru je důležité. Při sledování televize by v její blízkosti měl být alespoň tlumený světelný zdroj, jinak vás nejspíš budou bolet oči. Na kuchyňskou desku by mělo dopadat pronikavější světlo, stejně jako na pracovní stůl či na ponk v dílně.

Dostatek světla je tedy zásadní. A co když k tomu chcete ušetřit za elektřinu? Pořiďte si LED žárovky.

Výhodou je odolnost i nízká spotřeba

LED žárovky mají ještě nižší spotřebu než klasické úsporné zářivky a výhodou je také jejich velmi dlouhá životnost - nejdelší ze všech světelných zdrojů. LED žárovkám navíc nevadí chlad ani otřesy, jsou tedy velmi odolné. Mohou mít i velmi malé rozměry a vypadají opravdu efektně a moderně, hodí se tak do moderně zařízených interiérů.

Časté zhasínání a rozsvěcení jim nevadí a rozsvítí se velmi rychle - na rozdíl od úsporných kompaktních zářivek. LED žárovky snesou i nešetrné zacházení a neobsahují nebezpečnou rtuť, kterou v sobě mívají klasické úsporné zářivky. LED žárovka může vzhledem připomínat tu klasickou.

Vyšší cenu vyváží dlouhá životnost

Světelné zdroje LED nabízejí mnoho barev světla, které jsou velmi syté. Oceníte i možnost stmívání, můžete si tedy sami zvolit, jak silné osvětlení zrovna potřebujete. Seženete už i svítidla s implementovanými LED čipy, které není potřeba měnit - vydrží po celou dobu životnosti svítidla.

LED žárovky jsou ale poměrně drahé. Je tedy na vás, zda si budete chtít za tento typ osvětlení připlatit, nebo raději zvolíte levnější variantu. Vysokou cenu vám ale LED žárovka vynahradí svou dlouhou životností. Ty nejvýkonnější druhy LED žárovek se ale silně zahřívají a potřebují tak chlazení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy