Keramická dlažba je odolná a hodí se nejen do koupelny

Andrea Berniová
25. 3. 2013 13:00
Dlaždice se prodávají v různých provedeních, barvách, velikostech a tvarech. Vybere si každý
Pořiďte si keramickou dlažbu, třeba do kuchyně
Pořiďte si keramickou dlažbu, třeba do kuchyně | Foto: Aktuálně.cz

Vybrat novou podlahu není jednoduché a při stavbě nebo rekonstrukci domu či bytu se takové volbě nelze vyhnout. Na výběr je ale tolik typů podlah s různými vlastnostmi: dřevěná, vinylová a kožená podlaha, linoleum či marmoleum a další.

Podlahu je třeba vybírat podle jejích vlastností a následného využití.

Dlažba vypadá jako dřevo

Oblíbeným typem podlahy je keramická dlažba. Jednou z jejích výhod je to, že se dá poměrně snadno kombinovat se zařízením interiéru - na rozdíl od dřevěné podlahy. Ale i keramická dlažba může vypadat jako dřevo, nebo třeba jako kámen.

Právě imitace přírodních materiálů jsou dnes čím dál oblíbenější. Někteří výrobci nabízejí dlažbu, která dřevo imituje opravdu věrohodně, včetně odlišností v barvách a textuře jednotlivých dlaždic.

Rozumí si s podlahovým vytápěním

Nejčastěji se s dlažbou setkáme v koupelnách a kuchyních. Důvod je jasný: neublíží jí vlhkost a nečistoty se z ní dají snadno odstranit. Keramické obklady a dlažby jsou dostupné v mnoha různých barvách a texturách. Dlažba je odolná vůči mechanickému poškození. Její nevýhodou je špatná akustická izolace.

Dlažba také studí, což bývá problém obzvlášť v koupelně. Řešením je v tomto případě podlahové topení, které je právě pod dlažbu, která má dobrou tepelnou vodivost, vhodnější než třeba pod dřevěnou podlahu.

Jednotlivé dlaždice se vyrábějí v mnoha různých rozměrech a tvarech. Sehnat se dají opravdu malé keramické čtverečky, ale i velkoformátové dlaždice. Mohou mít také tvar obdélníku či trojúhelníku. Ze záplavy barev, vzorů a tvarů si vybere každý.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy