Dřevěná podlaha je přírodní a také odolná

Andrea Berniová
2. 1. 2013 16:10
Víte, jaké výhody nabízí dřevěná podlaha? Co byste si měli promyslet ještě před tím, než se pro ni rozhodnete?
Dřevěná podlaha je přírodní a má dlouhou životnost
Dřevěná podlaha je přírodní a má dlouhou životnost | Foto: Isifa/Thinkstock

Přemýšlíte o nové podlaze? Ať už stavíte dům, anebo jste se pustli do rozsáhlé rekonstrukce, pravděpodobně už brzy bude nutné zvolit vhodný typ podlahy. Máte z čeho vybírat.

Ujasněte si, co od podlahy požadujete. Má být odolná, praktická, měla by dobře akusticky či tepelně izolovat? Je pro vás nejdůležitější její vzhled, anebo spíš cena? Můžete mít podlahu z vinylu, koženou či korkovou. Nebo byste chtěli keramickou dlažbu? A co třeba dřevěná podlaha?

Pokud chcete podlahu z přírodních materiálů, je pro vás právě ta dřevěná ideální. Našlo byste i jiné druhy podlah, které dokážou dřevo imitovat. Jestli ale máte tento materiál rádi, zvolte raději parkety ze skutečného dřeva.

Chcete dřevěnou mozaiku?

A jaké jsou výhody podlahy ze dřeva? Především v zimě oceníte, že na rozdíl od dlažby nestudí. Také nabízí dlouhou životnost (obzvlášť ta dubová) a je možné ji upravovat.

Dřevěná prkna, ze kterých je podlaha složená, se nabízejí v různých tvarech. Vaše podlaha tedy může vypadat klasicky, ale také je možné nechat si složit zajímavou mozaiku.

Pozor při kombinování dřeva

Můžete vybírat z mnoha druhů a barev dřeva s nezaměnitelnou přírodní texturou. Zvolte takový typ dřeva, který se vám opravdu líbí. Možná si vyberete nějaké z exotických dřev. Jen myslete na to, že ostatní dřevěné prvky interiéru - například nábytek, dveře či nášlapy schodiště - bude nutné sladit s podlahou.

Mnoho různých typů dřeva nemusí vedle sebe vypadat dobře. Proto přemýšlejte, zda bude možné kombinovat zařízení interiéru s vámi vybranou podlahou.

 

 

Právě se děje

před 40 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy