Interiérové dveře mohou být ze dřeva i ze skla

Andrea Berniová
23. 4. 2013 12:00
Posuvné, klasické, jednokřídlé i dvoukřídlé. Takové mohou být dveře v interiéru
Které dveře se do interiéru nejvíce hodí?
Které dveře se do interiéru nejvíce hodí? | Foto: Veronika Skálová

Dveře v interiéru plní hned několik funkcí. Zajistí soukromí, ale také zvukovou izolaci a navíc dobře vypadají.

Co se týče materiálu, mohou být dveře například ze skla - čirého či neprůhledného. Zajímavým oživením interiéru budou dveře z grafoskla. To je sklo se zalaminovaným digitálním motivem. Tím mohou být například fotografie krajiny, ale i různé ornamenty.

Dřevotříska, voština či dřevo

Dveře bývají vyrobené z dřevotřísky s různou povrchovou úpravou. Dřevotříska bývá dutinková, anebo plná. Plná dřevotříska nabízí lepší izolační vlastnosti. Výplní dveří může být ještě voština. Ta má ale velmi špatné izolační vlastnosti a dveře z ní nejsou příliš pevné.

Pro povrchovou úpravu se často používá fólie, laminát či přírodní dýha. Dveře samozřejmě mohou být celé ze dřeva, tedy z dřevěného masivu, ale bývají pak dražší.

Do stísněných prostor se hodí posuvné dveře. Zajíždějí za zeď, anebo do stavebního pouzdra (tedy do zdi) a díky tomu kolem sebe nepotřebují moc místa. V prostornějších interiérech se naopak budou dobře vyjímat dvoukřídlé dveře.

Pozor na kombinaci dřeva

Dveře mají ladit se zařízením interiéru, měly by tedy být v podobném stylu. Do moderního bytu se hodí sklo a ocel, strohé linie. Těžké zdobené dveře ze dřeva se zase budou dobře vyjímat v interiéru zařízeném v klasičtějším, rustikálním stylu.

Obzvlášť při výběru dveří ze dřeva či těch s dřevěným dekorem je třeba myslet na to, z jakého typu dřeva je například nábytek či podlaha. Vybavení z různého typu dřeva by v jedné místnosti nemuselo vypadat dobře.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy